hospitalizace ano ci ne? deprese

Dobry den, jiz jsem se vam psala a muj prispevek se jmenoval prvni deprese. Dekuji vam za odpoved:) v tuto chvili zvazuji hospitalizaci na psychiatrii. Bojim se vsak, zda je to dobra volba. Ale rikam si, ze pokud mi to doporucila i moje psychiatricka, tak je to lecba jako kazda jina a nikdo mi nebude chtit prihorsit, ale naopak pomoc. Jak to probiha? Jsou tam pacienti jako ja s depresi? Kolik tydnu tam clovek byva? Mate zkusenost?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, těžko mohu doporučovat nebo nedoporučovat hospitalizaci, když Vás neznám, krom toho i psychiatři se někdy v názorech na toto liší. Důvěřujete-li své lékařce, zeptejte se ji podrobně na důvody, které ji k takovému doporučení vedly. Délku hospitalizace může ovlivnit mnoho okolností, takže ani tady Vám nemohu dát konkrétní odpověď. U depresí se to zpravidla počítá na týdny.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Málokdo z nás by si asi vybral hospitalizaci z psychiatrických důvodů dobrovolně. Jsou však situace, kdy je velmi užitečná, nebo dokonce nevyhnutelná. Osvedčuje se například pri nastavování nové léčby, aby Vás měli lékaři stále na očích. K úlevě může pomoct i samotná změna prostředí, kdy člověk jakoby poodstoupí od svého všedního života a jeho potíží. Ptáte se na průběh hospitalizace, ten se však liší podle zdravotního zařízení, ve kterém člověk pobývá. Řekla bych, že u pacienta s depresemi by bylo velmi vhodné doplnit psychiatrickou léčbu i psychologickou podporou, aby se čas strávený v nemocnici využil k zotavení co nejlépe. Často slýchám stesky lidí, kteří během hospitalizace jen polykali léky a chyběla jim další podpůrná péče. Je dobré předem zvážit pro a proti, když se rozhoduje o léčbě ambulantní a nemocniční. S větší mírou podpory lze mnohé duševní krize lépe zvládnout v domácím prostředí. Návrat do běžného fungování pak není tak obtížný. Vše však záleží na konkrétním případu. Věřím, že spolu s Vaším ošetřujícím lékařem najdete pro Vás to nejlepší řešení - ať už to bude léčba ambulantní, nebo nemocniční. Z vlastní zkušenosti vím, že v době deprese je velmi těžké čerpat z něčeho radost a naději. Přesto Vás chci podpořit, abyste nepřestávala ve svém životě hledat a posilovat to, co Vám dává smysl, sílu a uspokojení. To zlé se přežene, jděte naproti tomu dobrému. Zotavení pak bude o to kratší a úspěšnější. Moc Vám fandím a držím palce!


Zpět na seznam