Hraniční porucha osobnosti

Dobrý den, prosím o radu mám kamarádku, která trpí HPO. Vycházely jsme spolu dobře. Vždy jsem se jí snažila pomoct, dovoz nákupů, doprovod k lékaři, častá komunikace, nyní mě z ničeho nic začala urážet, sprosté nadávky. Nevím, jak mám s ní komunikovat. Děkuji za odpověď. Eva
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jedna z vlastností lidí s hraniční poruchou osobnosti je častá změna postojů, která se projevuje i ve vztazích, je třeba s tím počítat. Komunikovat, stojíte-li o to, je lépe klidně, hlídat si emoce a dát na rozum a asertivitu. Nicméně by to mělo být v souladu s tím, jaká jste Vy, nemá smysl něco hrát.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Moje kamarádka trpící HPO mi vyprávěla, jak těžké je s touto poruchou žít v běžném životě. Nevím, z jakého důvodu se změnilo chování Vaší kamarádky vůči Vám, ale odpovědi byste mohla najít na webu "Nejsem psychopat", kde sdílí své zkušenosti lidé s HPO. Oceňuji, že ke své kamarádce hledáte cestu i nadále, přestože se k Vám chová nepřátelsky. Přeji Vám i Vaší kamarádce, ať toto období zdárně překonáte.


Zpět na seznam