I s duševní nemocí se dá normálně žít.BLBOST!!!

Dobrý den,nesouhlasím s tím,že s duševní nemocí se dá žít normálně!!!BLBOST!!! Já trpím 25 let scizoafektivní chronickou psychozou a ten rozdíl,zdravého předtím a nemocného nyní je markantní!!! Hlavně v ůnavě a spavosti,to se nedá srovnat se ZDRAVÝMI LIDMI,vidím to kolem sebe,už jen u rodičů!!!Kolik toho dokážou a já jen ležím,nebo spím.,příště napíši více o léčbě a podobně.Nashledanou.Je to LEŽ,jako VĚŽ!!!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, já mám někdy sám potíž s vysvětlením, co to znamená "normálně žít", protože to každý může vnímat jinak. Jednodušší je to s pojmem "spokojeně žít" nebo "mít pro co žít", protože to si může člověk pro sebe lépe zhodnotit. Z vehemence, s jakou píšete svůj příspěvek bych řekl, že vy spokojený(á) nejste. To může být dobrým začátkem, jak s tím začít něco dělat, jak v oblasti psychiatrické léčby (léky), tak v oblasti psychoterapie či psychosociální rehabilitace.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, já mám zkušenost s jinou diagnózou, tak mohu reagovat jen podle znalosti situace mých kolegů, kteří mají zkušenost s psychózami: shodně říkají, že skutečnou úlevu, tj. optimální vymizení nepříjemných příznaků nemoci a zároveň přijatelné vedlejší účinky, jim přinesla až ta správná kombinace léků, kterou museli nějakou dobu hledat. Všichni si pochvalovali, pokud měli lékaře, který byl k tomuto hledání nápomocný a měl pro to pochopení a trpělivost, ale také uvádějí, že ne všichni lékaři k tomu takto přistupují. A snad všichni kolegové také říkají, že než takovou kombinaci našli, byli tak unavení a utlumení léky, že jim byly příjemnější projevy nemoci jako takové, než ochromení způsobené léky. Samozřejmě je každý případ jiný, ale kéž by vám tato přenesená zkušenost pomohla a i ve vašem případě se dalo něco upravit a dojít tak ke zlepšení. Moc vám to přeji.


Zpět na seznam