Invega

Dobrý den, v Bohnicich mi byla diagnostikována Schizofrenie. Užívala jsem depotni injekce Invegy. Po propuštění mi ambulantní lékař předepsal prozatím místo injekci Invegu v prášku. Ale v nižším dávkování-3 mg místo šesti, které jsem užívala v nemocnici. Je to v pořádku? A nemůže se mi nemoc vrátit? Děkuji za odpověď Z.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tohle je otázka především na Vašeho lékaře, protože je třeba podrobněji znát Váš léčebný plán. Obecně - paliperidon (látka v léku Invega) se podává v depotních injekcích pod názvem Xeplion (ten se podává jednou za měsíc), nebo Trevicta (jednou za 3 měsíce). Injekce pak mají různé dávkování (sílu). Pokud se lékař rozhodl Vás převést z injekcí na tablety, je třeba se od něj dovědět dlouhodobější plán. Invega 3mg denně je dávkování, ke kterému se přistupuje u pacientů, kteří jsou dlouhodobě bez příznaků a u kterých se zvažuje vysazení. Může se ale také použít nu pacientů, kteří se převádějí z depotní injekce na tabletovou formu a mají v sobě ještě dostatečnou hladinu díky depotu. S jejím předpokládaným poklesem se pak navyšuje dávka v tabletách. Takže je třeba se pana doktora zeptat, jak to vnímá ve Vašem případě. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce odpovídám na dotazy pisatelů na základě své vlastní zkušenosti s psychickými potížemi a se zotavováním se z nich. Váš dotaz se týká čistě dávkování léků, se kterými nemám žádné osobní zkušenosti. Odkazuji vás proto na domluvu s vaším ambulantním psychiatrem a případně na odpověď mého odborného kolegy zde v poradně. Otevřenou komunikaci s ošetřujícím lékařem vnímám jako základ účinné psychiatrické léčby. Přeji vše dobré a další úspěšné kroky na cestě k zotavení.


Zpět na seznam