Invertovany problem

Já jsem přesný opak tady kolegy. Trochu mu závidím, protože často jsem doplatil na svůj strach, také často jsem doplatil na svůj soucit a empatii, a nesnáším lidi, protože na mě hrají divadlo. A já znovu doplatím na svůj soucit,i když sem si řekl,že od teď se vždy na každého vykašlu. Strach, soucit nepostrádám, ale zato postrádám schopnost navazování kontaktů. Lidé kolem mě mi přijdou jako dost brutální, nevím jak se s nimi začít bavit a mít jistotu, že vyváznu se zdravou kůží. Většina lidí odfrkne něco arogantního nepřátelského.Co vlastně všichni ti namíchnutí a věčně nasraní lidé, co si hrají na normály, chtějí? Pokud vyhrožují,že zavolají policii,tak jsem za to rád,protože většinou chtějí rozbít hubu. A jeden mi řekl "Já si mohu dovolit všechno,protože můj táta je policajt!" Lidé si také pořizují zuřivé psy na zahradu a záměrně si vybírají ty nejzuřivější.Jsou plemena, které se šlechtí na co největší zuřivost.A ti zlí psy odpovídají povaze svých majitelů.Mám strach jak z těch psů,tak z jejich majitelů,kteří jsou také strašně agresivní.Neustále musím mít strach, aniž bych někomu cokoliv udělal.Nechápu,co z toho ti lidi mají,když neustále každému nahání hrůzu. Přemýšlel jsem, jestli jsou lidé takoví vlivem evoluce, pak by mě ale zajímalo, jakou evoluční výhodu jim tohle všechno přinášelo; nebo jestli jsou lidé takovým způsobem zdegenerovaní. A napadlo mě,že homosexuálové musí vymřít,protože se nerozmnožují.Přesto nevymřou.Také to nedává žádný smysl.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Vaše líčení je celé v duchu myšlenky "Já a ti druzí", přitom chybí otázka, na kterou si přejete odpovědět. Přitom v jedné věte zmiňujete svou empatii a soucit na jedné straně a fakt, že nesnášíte lidi na straně druhé. To si trochu protiřečí. Vymezování se proti ostatním jako celku může souviset s problémem izolace, navazování vztahů, sebevědomí apod. Možná by stálo za to se ptát, co za tím vězí. možné řešení viz odpověď peer poradkyně.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Píšete v něm , že nepostrádáte soucit, empatii, a že nemáte rád neupřímnost a přetvářku. Domnívám se , že to jsou i vlastnosti, které potřebujete při navazování kontaktů. Jelikož se také domnívám, že není možné "sednout si s každým" je vcelku přirozené , že při navazování kontaktů můžete někdy "narazit" na osoby , s kterými si prostě nemáte co říct. Nemáte nic společného. Ani já se nemám zájem seznamovat se s lidmi, kteří si pořídí bojová plemena psů a pak se jim dostatečně nevěnují a nebo je dokonce týrají. / Náš pejsek je výborný "hlídač" koťat a dětí. / Chci tím říci, že nejsou všichni chovatelé psů stejní. A ani není možné rozumnět si tedy se všemi. Při čtení Vašeho dotazu jsem si vzpomněla na maminku. Když jsem byla malá, a něco jsem namítala na chování toho či onoho člověka, vždycky jenom řekla: " Nedívej se tam , kde to nejde nebo kde je to špatně, dívej se na ty, kteří jsou lepší než ty, a uč se od nich. Musím přiznat , že mi to moc nešlo, ale asi mě tato úvaha mojí maminky ovlivnila. Teď se opravdu snažím dívat na svět pozitivně, a obklopovat se přáteli a známími, kteří jsou podobného ražení jako já. Neznám celý Váš životní příběh, ale je dobře že hledáte, že se ptáte. Možná, že bych, být já na Vašem místě, se snažila přijít na to , co ovlivňuje moje chování, co je příčinou mého pocitu nezdaru v navazování společenských kontaktů a obrátila bych se na psychoterapeuta. Domnívám se , že by Vám mohl pomoci při hledání příčin Vašeho strachu ze seznamování. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam