Itakem nebo brintellix

Dobrý den. Pred 4 měsíci jsem vysadila itakem brala jsem ho 5 let neměla jsem sním žádné potíže ale přibrala jsem 30 kg. Po návštěvě lékaře jsem dostala brintellix. Mám paniku z brání nových léků. Děkuji za radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jde o dvě různá antidepresiva s vcelku dobrou snášenlivostí, která fungují na rozdílném principu. Přibírání na váze ani po escitalopramu (Itakem) nebývá časté, u někoho se ale vyskytnout může, u vortioxetinu (Brintellix), se tato souvislost nepředpokládá, může mít ale jiné nevýhody. Podrobně by Vás měl informovat lékař, který Vám medikaci ordinuje. .
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Lék Itakem jsem nikdy neužívala. Ale přesto mám podobnou zkušenost. Beru dlouhodobě léky, které mi pomáhají, ale jeden z vedlejších účinků je právě výrazné zvýšení hmotnosti. Což může být velice nepříjemné a chápu, že jste se rozhodla pro změnu, i když máte nějaké pochybnosti. Probrala bych je s lékařem a byla bych s ním například teď více v kontaktu. Abych měla pocit, že na změnu nejsem sama. Že paniku mohu s něčí pomocí zvládnout. Uvidíte, jak Vám nový lék bude sedět, ale nechala bych tomu trochu čas. Přeji hezký den.


Zpět na seznam