Jak s léky

Beru 15náct léky a ani jednou mi nepomohli,prý jsem rezistentni,tak nasadily klozapin 4000mg bral jsem ho okolo pěti let bral a potom sem ho vysadil,z vlastní vůle,nebylo mi poněm dobře a řekl jsem to své doktorce,ke který chodím mě poslala do nemocnice v Bohnicích.Ted beru 600mg.qvetiapin 800mg,fevarin 100mg 1-1-1. Neni mi moc pomoct,ale byl bych rád jestli se s tou nemocí dá něco dělat a ne že zbytek života žil hnusnými vědcemi. Prosim o radu.M
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vhodnou kombinaci léků, která by podpořila zotavení, je často nutné hledat. K tomu je třeba, abyste o tom se svým psychiatrem mluvil. Ke kombinaci léků, kterou uvádíte, se mohu vyjádřit jen obecně. Užíváte antipsychotika (quetiapin) a antidepresiva (Fevarin). Oba patří mezi osvědčené preparáty, které pacienti většinou dobře snáší. Nicméně antipsychotik a antidepresiv je mnoho a je na lékaři, který na základě pacientova stavu medikaci nastavuje. Nepíšete, jaké konkrétní problémy nyní máte, nicméně s nemocí se jistě něco dělat dá a k tomu slouží také (jak se zmiňuje i peer konzultantka) psychoterapie a psychosociální rehabilitace. Držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme, že jste se s důvěrou obrátil na naši poradnu. Já, jako peer poradce s léky, které jste užíval, a užíváte nyní, osobní zkušenost nemám. V tom Vám spíše poradí náš psychiatr. Věřím však, a s tím vlastní zkušenost mám (stejně jako kolegové peer poradci), že se s psychickou nemocí něco dělat dá, že se dá prožít, někdy s jistými omezeními, kvalitní život. Mohl byste zkusit vedle léků také psychoterapii. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam