Jedná se jenom o týrání osoby ve spol. obydlí?

Dobrý den, mám sice invalidní důchod 3. stupně ikdyž bych chtěla druhého ale ne za míň než je to normální, ale hlavní moje diágnoza je podle mě osobně problémoví rodiče už od dětství, nejenže mi svým neobvyklým chováním zakázali dospět ale pak se o mě nepostarali když mi zničili zdraví. Nedávno tu u nás byla policie neřešila nic, přestože mi tekla a krev a ukázala sem papír, kde je napsáno uhodil do epigastria, já dodnes nevím z čeho ty interní vážné problémy mám jestli z toho co říká lékař, nebo z rodičů anebo léků nakonec. Neřekli jim vůbec nic, jen mi poradili se přesťěhovat přestože je to zakázané po deváté hodine pokud to není sociální služba, já v místnosti vlastním uplně vše, všechno jsem si hradila včetně nábytku a zároveň si myslím, že nemám na nic nárok kvůli zděd, domu ale ten je neobyvatelný a vlastní ho celá rodina a dražší oprava, nebo změna než jinde, nevím co dělat, já mám pocit že není možné mít diagnózu, protože co nem, to jin diagnoza myslím duševní ikdyž říkám to samé, nevěřím psychiatrům a nejraději bych rodičům něco provedla a skončila spíše ve vězení, snažila bych se o to, myslím si, že jich by se taky nikdo nakonec nezastal ikdyby zemřeli na otravu?, strašně mě štvou ale stejně to neudělám, ale chci aby jim bylo zle ale nic pro to nedělám ...
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vidím, že svůj příspěvek píšete ve stavu rozrušení, což zcela logicky může působit trochu zmatečně. Je z něj cítit Váš pocit křivdy u toho, co se děje u Vás v rodině, a snad také z toho, jak se odvíjí Vaše léčba. Je pravděpodobné, že potřebujete pomoc psychologickou a také psychosociálně rehabilitační. V ČR existují různé organizace, které pomáhají lidem s duševní poruchou k tomu, aby se jim časem podařilo žít podle svých představ. V některých regionech již tyto služby zprostředkovávají Centra pro duševní zdraví, jinde je poskytují neziskové organizace jako sociální službu. Nevím, ve kterém regionu žijete, ale Čechách je to často Fokus, na Moravě Charita, jsou iá jiné. Podíval bych se, zda ve Vašem regionu je některá z podobných služeb dostupná a obrátil bych se na ni. Telefonicky lze též využít některou z linek důvěry. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, zdá se mi, že píšete ve stavu velkého rozrušení a možná i tím je pro mě vaše zpráva místy těžko srozumitelná. Chápu, že můžete mít vztek na rodiče, ale určitě bych si na vašem místě nevyčítala, že neděláte nic pro to, aby jim bylo zle. Odplata většinou dobrý pocit stejně na dlouho nepřinese. Pokud se cítíte špatně, trvá to dlouho, máte pocit, že jste týrána - asi by bylo nejlepší vyhledat nějakou bezplatnou poradnu pro rodinu a tam v klidu a ve větším detailu, než je to možné písemně, popsat vaše potíže a nechat si pomoci od odborníka. Je možné, že nejdřív potřebujete pomoc psychologickou a vyznat se lépe ve vašich pocitech. Nebo je možná naopak nejdůležitější nejdřív začít řešit vaše bydlení, které je snad podle vašeho popisu příčinou potíží. Takto na dálku neumím posoudit, co potřebujete ze všeho nejvíc. Rozhodně ale i podle své zkušenosti vím, že když jsem ve stavu velkého rozrušení, mám sklon jednat bez rozmyslu a tak, že bych toho později litovala. Proto bych vám přála, abyste nejdřív našla trochu vnitřního klidu a našla v nějaké poradně pomoc k tomu vaše myšlenky nejdřív uspořádat a hledat dobré řešení. Hodně štěstí.


Zpět na seznam