Kdo sakra jsem?

Dobrý den, je mi 25 let, jsem student VŠ. V nedávné době došlo k tomu, že nám kamarád oznámil, že je homosexuál, a že má přítele. Byli jsme z toho v partě dosti překvapení, nicméně tolerantní. Od té doby mám strašný strach, že jsem také gay, dokonce se mi začala líbit mužská těla, v hromadné dopravě jsem si začal prohlížet muže... Prodělal jsem dvě nešťastné lásky (zamilovanost do žen), kdy jsem byl opravdu velmi nešťastný, že jsem s dotyčnýma nemohl být, trvalo to měsíce než jsem se s tím srovnal. Teď přišlo toto. V masturbačních představách se mi rovněž začínají vynořovat muži, ba co víc, děsí mě, že mě to skutečně dokáže vzrušit. Opravdu je možné se minimálně dvakrát velmi silně heterosexuálně zamilovat, a pak ve 25 letech zjistit, že je vše jinak? Doufám, že jsem jen nějaký zmatený. Zároveň si jsem jistý, že to má vliv na mojí psychickou kondici.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, trápí Vás, jaká je vlastně Vaše skutečn sexuální identita, zároveň Vás ovlivňuje nutkavá úzkost, že jste gay. Na otázku kdo skutečně jste, Vám takhle těžko odpovím. Jsou gayové, kteří na svou skutečnou sexuální identitu přišli až ve zralém věku a byli přitom předtím zamilovaní do žen. S Vaší otázkou by Vám mohl pomoci psycholog, či psychoterapeut, kteří maji zkušenost se sexuologií.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Rozumím tomu, že pokud má člověk třeba nějakou nejistotu o tom kým je a za čím v životě směřuje, mohou ho podobné zvraty v jeho okolí hodně znejistit. Je velmi těžké přiléhavě reagovat na základě několika vět vašeho dotazu. A už vůbec není možné odhadovat, jaká je vaše sexuální orientace. To, co především vnímám, je vaše nejistota. A ráda bych vás povzbudila k tomu, aby jste si našel pravidelnou odbornou podporu a v klidu si srovnal to, po čem v životě toužíte. Já sama mám za sebou mnoho let psychoterapie a bez ní bych si rozhodně v životě nevedla tak dobře. S úzkostí člověk jen těžko bojuje sám. Přeji vám hodně lásky a radosti ze života.


Zpět na seznam