kombinace leku

Dobrý den. beru lek trittico 150 na nespavost a úzkost.Trochu se to vše upravilo, ale jsou dny , kdy nemohu usnout a dny kdy mám dost úzkosti.Již jsem si odzkoušela, že když neusnu do 24 hodin, tak si vezmu zolpidem,po kterem pak spim cca 6 hodin.Stává se mne to tak 2 x týdně. Mohu to takhle kombinovat? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zolpidem je především na to, že si ho člověk vezme jen občas, kvůli riziku vzniku návyku. Krátkodobě jej lze podávat i každodenně k obnovení spánkového režimu. Kombinace s Tritticem je možná. Pokud se frekvence Vašeho užívání Zoplidemu nezvyšuje, nepovažoval bych to za rizikové. Ncméně doporučuji se zamyslet též nad reakcí peer poradkyně.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Ke kombinaci léků se vyjadřuje v předchozí odpovědi psychiatr, já se zaměřím na osobní zkušenost s Tritticem, úzkostí a nespavostí. Na začátku své léčby jsem také začínala se stejným lékem jako Vy, ale protože mé potíže přetrvávaly, lékařka mi léky navýšila, přidala další a teprve po té se úzkosti daly zvládnout a v určitých obdobích dokonce vymizely. Začala jsem spát celou noc. Důležité pro mě bylo zjištění, že musím začít pracovat s příčinou svých potíží a začala jsem docházet na psychoterapie k psycholožce, která se mi věnuje posledních pár let. Myslím si, že i ve Vašem případě by bylo dobré vyhledat odbornou pomoc psychologa a s jeho i psychiatrovou podporou bojovat s úzkostmi a nespavostí. Věřím, že Vám to pomůže. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam