kombinace léků

mohu užívat coaxil a pregabalin současně?je nějaký novější lék na GAD,který nemá tolik vedlejších účinků jako pregabalin?Děkuji za odpovědˇ.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, kladu si otázku, proč se na totéž nezeptáte lékaře, který Vám dané léky ordinuje, protože Vám jejich účinek měl vysvětlit a kdyby měly tyto preparáty při běžném dávkování závažné interakce, neměl by je v kombinaci ordinovat. Kombinace možná je. Co se týká vedlejších účinků, každý lék nějaké má a dost záleží na tom, jak se u pacienta projeví. Je to tedy dost individuální a je také obtížné říci, že jeden lék jich má méně než druhý. U každého léku je tomu trochu jinak a reakce je individuální,např. pregabalin řada pacientů bez problémů snáší. V případě GAD je více strategií, jakoumedikaci zvolit, krom toho u této poruchy se doporučuje nespoléhat pouze na medikaci, ale uplatnit také psychoterapii.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s těmito léky nemám vlastní zkušenost, proto ponechávám odpověď na panu doktorovi. Přeji vám, ať najdete lék, který bude splňovat přání nás všech - aby nás zbavil projevů nemoci a měl minimum vedlejších účinků.


Zpět na seznam