kombinace léků

Dobrý den, ráda bych se zeptala na nezávislý názor kombinaci léků, které užívám. Léčím se s agorafobí a panickými atakami už 17 let a od září 2018 mě po velkém stresu v práci začalo být špatně. Upravovali jsme s doktorem léky. Takže teď beru Pragiolu 300mg denně, Lamotrigin 150mg denně a Asentru 150mg denně. Předtím jemse brala Lamotrigin 250mg denně a Asentru 200 mg denně. Je to nové hodně nebo málo? A je to běžná kombinace? Svému psychiatrovi věřím, jen mě zajímá toto. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především záleží na tom, jak se sama cítíte, zda tato kombinace potlačila Vaše příznaky apod. Z kombinace je jasné, že k potlačení úzkostných stavů nestačila jedna látka, dávkování máte vyšší, ale jde o kombinaci používanou. U úzkostných poruch je pak vždy na zvážení, zda neuplatnit také léčbu psychologickou, tedy psychoterapii.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce sdílím ve zdejší poradně své vlastní zkušenosti s psychickými obtížemi a se zotavováním se z nich. Nejsem však lékař a nemohu se nijak vyjadřovat k medikaci a jejím účinkům z odborného hlediska. V minulosti jsem také mívala panické ataky, užívala jsem však jiný typ léčiva. Z léků, které užíváte Vy, jsem žádný nikdy předepsaný neměla. Věřím, že můj odborný kolega v poradně se bude schopen k Vašemu dotazu vyjádřit více. Je skvělé, že máte ke svému lékaři důvěru. A zároveň je dobře, že se o svou léčbu aktivně zajímáte a zjišťujete si informace, které Vám pomohou se lépe v celém procesu léčby zorientovat. Za sebe Vám tedy jen mohu popřát brzkou úlevu od popsaných potíží a mnoho klidu a radosti ze života. Ať se Vám daří.


Zpět na seznam