Kombinácia liekov

Dobrý deň, chcem sa opýtať na Váš odborný názor, aký máte názor na kombináciu liekov alventy + escitalopramu, čo si myslíte o pridaní lítia do liečby, mohlo by to zdvihnúť účinnosť týchto liekov?Je táto kombinácia v psychiatrii vôbec reálna?Ďakujem za odpoveď. Nika.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, psychiatrie občas kombinuje řadu léků, nicméně na to, jaká kombinace je vhodná u Vás, Vám musí odpovědět lékař, který Vás léčí. Ani nepíšete, s čím se vlastně léčíte. Lithium se většinou používá u těžších poruch nálady, jako je bipolární afektivní porucha, či dlouhodobá deprese, která nedostatečně odpovídá na léčbu antidepresivy. Kombinaci escitalopramu a venlafaxinu (Alventa) úplně nerozumím, protože druhý z nich částečně působí na stejné struktury, jako ten první, plus ještě na jiné.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Máte zájem i o odpověď peer poradce. Jako peer odpovídám zde v poradně pouze na základě své vlastní zkušenosti s duševními obtížemi a zotavováním se z nich. Váš dotaz je však ryze odborný a plnohodnotně na něj může odpovědět pouze lékař. Psychiatrickou medikaci také užívám, ale uvedené léky jsem nikdy nebrala. Odkazuji vás tedy na odpověď svého odborného kolegy a za sebe vám přeji brzké zlepšení psychického stavu a mnoho radosti ze života.


Zpět na seznam