Konopné oleje

Dobrý den.Pět let se léčim s úzkostmi,nespavosti. Vyzkoušela jsem již 5 antidepresiv a pořád mám stavy úzkosti a nespavost.Nyní jsem četla hodně o konopných olejich? chtěla bych se teda vas optat,jaký na to máte názor,zdali bych to mohla vyzkoušet. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nejsem si jist, zda konopný olej může plně nahradit antidepresiva. Nicméně dostupné volně prodejné přípravky obsahující cannabidiol (CBD), což je nepsychoiaktivní kanabinoid, mohou mít zklidňující efekt a řada lidí je využívá.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce zde sdílím pouze své osobní zkušenosti s psychickými obtížemi a zotavováním se z nich. Nemohu vám tedy odpovědět z odborného lékařského hlediska, proto můj názor prosím berte pouze jako laický a soukromý pohled. O konopných olejích a jejich využívání u lidí s úzkostnými a depresivními potížemi jsem v poslední době hodně slyšela. Já sama jsem tyto oleje zatím nezkoušela, ale přiznám se, že jsem o tom také uvažovala. Slyšela jsem totiž na jejich účinek kladné recenze od lidí, které považuji za důvěryhodné. Zřejmě bych se ale před jejich užíváním poradila se svojí ambulantní psychiatričkou, abych se ujistila, zda to také považuje za vhodné. A určitě bych zvolila výrobky nějaké ověřené a certifikované značky. Přeji vám brzké zlepšení stavu a hezké prožití léta.


Zpět na seznam