Kventiax

Dobrý den..prosím o radu..Užívám Argofan 150 mg a Kventiax 200mg..co se týče depresí a úzkostí je vše v normě,cítím se dobře..Trápí mě jen pár věci..první je, že když si užiju Kventiax před spaním, tak mě ,,uspí,, což je v pohodě..ale je mi divné že to pusobí takhle když je to nenávykové a to jsem byla zvyklá že učinky takoveho charakteru nebývají..a navíc mi to ucpává nos..ráno se cítím dobře a celý den také..takže ve zkratce mé dotazy: 1.) může mi Kventiax trvale poškodit dýchací cesty(nosní sliznici), když mám pulku vecera ucpaný noc a ráno je vše v normě?200mg je pro mě ideální dávka.. 2.)pokud si nedám kventiax tak nemužu usnout-z argofanu..Takže jej nemužu vysadit..Myslíte že bych měla zvážit změnu léku argofan abych popř. mohla snižit nebo vysadit Kventiax?..nebo to prostě neřešit a jíst to tak jak mám..když je mi mimo tyhle problémky dobře.. 3.)samozdřejme že jsem začla po Kventiaxu přibírat..jen se chci zeptat zda je to tím, že mám chut na jídlo a přirozeně přiberu, nebo látka v tom léku nějak zpusobuje přibírání i pokud budu jíst zdravě a střídmě? Mockrát Vám děkuji za Váš čas a ochotu..S pozdravem Kahánková
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jak zde opakovaně odpovídám, změnu léků a jejich vedlejší účinky je třeba důkladně probrat s tím lékařem, který Vám je ordinuje a který Vás zná, ví, proč danou kombinaci zvolil a měl by také vědět, které vedlejší účinky se u Vás vyskytují, nakolik jsou závažné, nakolik Vám vadí a podle toho medikaci nastavit. Nevím o tom, že by Kventiax trvale poškozoval sliznice. Přibírání na váze bývá nejčastěji v souvislosti se zvýšenou chutí k jídlu, popřípadě s nevhodným rozvržením dávek potravy během dne.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Při zadávání otázky do poradny jste zaškrtla, že máte zájem i o odpověď peer poradce. Peer je člověk, který na základě své vlastní zkušenosti s duševním onemocněním pomáhá druhým lidem s podobnými potížemi na cestě k zotavení. Sdílí tedy jen to, co sám prožil ve svém životě s nemocí. Váš dotaz na účinky léků je odborného rázu a k jeho zodpovězení Vás odkazuji na reakci mého kolegy psychiatra. Já sama s těmito konkrétními léky zkušenost nemám. Navíc mám to štěstí, že moje léky, které na psychiku užívám, výkyvy váhy nezpůsobují. Mnoho z mých klientů však podobné potíže trápí. Myslím, že po tomto typu léků je právě přibývání na váze častým nežádoucím účinkem. Věřím, že lékaři Vám budou schopni poradit, jak se neúměrnému nárůstu váhy bránit. Zdravá strava a zdravý životní styl je každopádně přínosem nejen pro vaše tělo, ale i pro duši. Tím nemůžete nic zkazit, naopak. Přeji Vám vše dobré a držím palce.


Zpět na seznam