Lamotrigin

Dobry den, jiz po prvni navsteve lekare mi byla diagnostikovana bipolarni afektivni porucha. Uznavam, ze jsem vicemene takova "rozlitana", na druhou stranu si sama diagnozou nejsem uplne jista. Dostala jsem Lamotrigin Farmax 25 mg a postupnym navysovanim, leky jsem zacala uzivat, ale je mi po nich velmi spatne. Jsem ospala, "vztekla", vadi mi svetlo, zvuky. Nejlepe bych nekde lezela zavrena v tichosti a ve tme, jenze to nejde, kdyz mam nejake povinnosti. Troufnu si rict, ze kdybych vedela, ze mi muze byt takto zle, asi bych lecbu nepodstoupila. Drive jsem citila, ze se s mym telem neco deje, pripravila jsem se na to, ted proste vstanu a nemuzu nic delat. Trapi me to a premyslim, jestli neni lepsi leky nejist. Je mi 24 let a leky uzivam teprve dva tydny.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, lék, který zmiňujete, je většinou pacienty dobře snášen, otázkou je, zda Vaše nepohoda nesouvisí s jinými okolnostmi, napaqdá mě, že při bipúolární poruše se může objevit také deprese, to jsou ale jen spekulace. Váš psychiatr by Vám měl jasně sdělit, co jej vedlo k této diagnóze, stejně tak s ním jhe třeba konzultovat působení medikace, Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce odpovídám na dotazy čistě na základě své vlastní zkušenosti s psychickými obtížemi. Nejsem lékař a nemohu se tedy odborným způsobem vyjadřovat k medikaci. Sama také užívám psychiatrické léky a pamatuji si, že na začátku jejich užívání jsem také měla poměrně výrazné nežádoucí účinky, které však postupně odezněly. Vzpomínám si, že u mě to byly zhruba tři týdny, než se mi udělalo lépe a byla jsem schopna znovu fungovat. Hodně důležité pro mě bylo a stále je to, že mám důvěru ke svému ambulantnímu psychiatrovi a mohu s ním všechny své otázky ohledně medikace probírat. Vždy se mi osvědčilo o svou léčbu se aktivně zajímat a o všem s lékařem otevřeně mluvit. Věřím, že váš stav se brzy upraví a uleví se vám. Držím palce!


Zpět na seznam