léčba schizoafektivní poruchy třemi antipsychotiky

Dobrý den, léčím se se schizoafektivní poruchou,hraniční poruchou a Aspergerovým syndromem. Užívám 3 druhy atypických antipsychotik. Ataku jsem měl před 2 lety, hospitalizace 3 měsíce. Užívám Reagillu 4,5mg 1-0-0; Olanzapin 10mg 0-0-1/2 a Latudu 74mg 0-0-37mg na noc. Poslední dobou několika dnů se cítím na vycházce venku trochu labilní ve smyslu udržení rovnováhy, připodobnil bych to k ortostatické hypotenzi, kdy někdy v delším sedu nebo v kleče si stoupnu a mám problémy s krevním tlakem. Také užívám na hypertenzi Piramil 2,5mg 1-0-0 a Tenormin 50mg 1-0-0. Poslední dva měsíce jsem zhubl o čtyři kila ze 104kg na 100kg. Prosím o Váš odborný názor na možnou souvislost mezi užíváním uvedených léků a výskytem lehkého motání hlavy nebo té ort. hypotenze. Děkuji a jsem s pozdravem. J. Veselý
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je to neobvyklá kombinace diagnóz a medikace. Co se týká závratí, tak ty mohou podporovat všechna uvedená antipsychotika, důležité je, jak dlouho tyto léky užíváte. Je třeba to púrobrat s Vaším lékařem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, odpověď na účinek léků musím nechat na odborníkovi, protože s těmito léky ani nemám vlastní zkušenost. Pokud se ale v poslední době nic na dávkování léků nezměnilo, napadá mě z vlastní zkušenosti, že podobné stavy mívám také od potíží s krční páteří a šíjovými svaly, které velmi snadno při stresu zatuhnou (a také k tomu mívám kolísavý tlak). Nejsem lékař, ale pokud jde o nový jev a nemůžete ho přičíst nadměrnému stresu, určitě bych na vašem místě i vzhledem k hubnutí měla ráda vyloučenou nějakou další příčinu. Hodně štěstí.


Zpět na seznam