Lecba uzkosti

Dobry den, zacala jsem se pred 2,5 mesicem lecit s uzkosti. Dostala jsem citalopram, ale vice me spise oblboval a necítila jsem zadne prozitky, jako bych najednou proste nebyla. Zacala jsem snižovat a ted jsem na minimu 5mg. Uz se zase citim jako člověk, ale mam ty neprijemne pocity a ty strachy, ale nelze presne rici z ceho. Vsechno to odstartovalo rok čekání na VŠ a pote prisla infekce, se kterou si dlouho nikdo nevedel rady a ja nevedela co se semnou deje. Od te doby se bojim, kdyz se mi cokoliv stane, nebo me uacne jinak bolet hlava, jsem jeste epilepticka. Proste stale se bojim co semnou je a co ss to deje. Myslíte ze by v mém případě neco vyřešila psychoterapie? Jeste furt vse zapominam, jsem takova unavena, roztrzena, tezko si vzpominam co bylo vcera apod.. vůbec mi to nemysli. Takova mlha.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud je úzkost základním problémem, je psychoterapie na místě. I když se nemusí přijít na příčinu vzniku úzkosti, může prospět v poznání jak úzkost vzniká, jak efektivněji nakládat se stresem, naučit se relaxačním technikám apod. Za zvážení by též stála úvaha nad změnou medikace, která by Vás neotupovala a neovlivňovala tolik Vaše emoce, to ale musí Váš psychiatr. Hodně štěstí.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Sama také trpím úzkostmi a pomáhá mi, když přemýšlím o tom, v čem je příčina, co můžu pro příště udělat lépe a jak se kompenzovat, abych ji zvládala bez léků. S tím by Vám jistě pomohla terapie, jak sama navrhujete. Můžu poskytnout pár tipů, jaké praktické věci mi pomáhají konkrétně. V první řadě dostatek spánku a když je to aspoň trochu možné překonávám úzkost pohybem, nebo tím, že jsem s někým, komu můžu říci, že mám strach. Cítím, že by bylo také dobré pravidelně sportovat, ale ne vždy na to najdu dostatek motivace.


Zpět na seznam