Lexaurin

Dobry den,poprosil bi za radu,muze se brat 2 nebo 3 krat dene lexaurin 1.5 mg.beru leki na krevni tlak,sem po druhem infarktu,prvni 2006 a druhi 2018,beru Xatelto 20 mg,Concor cor 2.5 mg.Tiplixan 1./2.5/10.Atoris 20 mg.Janumet 50/850 mam Diabetes tip 2.posledni 5 mjesecu mam uskosti a strah,busi mi srdce,mam ataky strachu a podobne..tak mi praktiski lekar napsal Lexaurin 1.5 mg 1 na jutro 1 vecer tak sem zacel Lexaurin cestu.Ted si musim davat 1 jutro pulku kolem objeda a 1 vecer.Muze mi tak to nejak ublizit.Take se chi zaptat na lek Derin 25 mg.Muzu Lexaurin vymenit za ten Derin 25 mg.Dekuju za radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, trpíte-li úzkostí dlouhodobě, pak by bylo lépe to řešit jinými léky než Lexaurinem. Na něj se může vyvinout návyk a s tím i tolerance, což znamená, že člověk má tendenci dávky zvyšovat, protože původní dávka přestává stačit. Derin je lék, který má dost silné sedativní účinky, takže se mimo jiné podává lidem, kteří mají vážný problém se spánkem. Obrátil bych se na psychiatra, zda by ve Vašem případě nebyla vhodná léčba antidepresivy.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. K odborné části týkající se léků Vám odpoví psychiatr. Já se mohu vyjádřit ke své osobní zkušenosti s Lexaurinem a Derinem. Popisujete, že Vás poslední dobou trápí úzkosti a strach, bušení srdce a ataky strachu. Je pochopitelné, že hledáte úlevu v lécích, které tyto potíže tlumí. U Lexaurinu je problém s návykovostí, tzn. že časem potřebujete navyšovat dávky, protože si Vaše tělo již zvyklo na lék a ten pak tolik neúčinkuje. Tudíž to není dlouhodobé řešení. Derin užívám na noc, abych mohla spát. Ale na tlumení úzkostí nemá tak velký účinek. Bylo by dobré vyhledat pomoc psychologa, který by Vám pomohl s úzkostmi a řešil by jejich příčinu. Snažila bych se hledat pomoc např. ve sdílení s lidmi, kteří mají podobné potíže. Pokud Vám to zdravotní stav umožňuje, příznivě působí na celý organismus i psychiku procházky v přírodě. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam