Ma syn psych. poruchu?

Dobry den, mam.dotaz ohl syna 14 let par mesicu se mnou nekominukuje, chvilemi je agresivni, ma ruzne tiky a vydava zvuky.takto se chova jen se mnou.neji ode me ani jidlo nesnasi me...kvuli tomu ze jsem si nasla partnera aspon si to myslim...bphizel dyn je stale doma lezi na zemi s kralikem nikam nechodi,kamarady nema...nemluvi jen u taty 1x za 24 dni se chova normalne....dekuji za odpoved.Iveta
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nemyslel bych hned na psychickou poruchu, chování Vašeho syna může být reakcí na novou situaci, děti jsou na problémy ve vztazích jejich rodičů a partnerů zvlášť citlivé. Vyhledal bych odborníka, který pracuje s celou rodinou a komunikoval to také s jeho tátou. Pak se uvidí.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, z krátkého popisu těžko posuzovat, jestli může být chování vašeho syna způsobeno psychickou poruchou. Na vašem místě bych možná vyhledala poradnu pro rodinu, kde byste mohla víc popsat, jak vypadal váš vztah se synem dříve a od kdy se zhoršil. Někdy je snadnější podívat se na své problémy s pomocí někoho nezúčastněného, kdo vám dobře položenými otázkami pomůže problém uvidět jasněji. Třeba nejde o psychickou poruchu, jen delší dobu nahromaděná nedorozumění a nesoulad mezi vámi, který vede k synovu odmítání. Držím vám palce, ať přijdete na příčiny a podaří se vám zase najít rodinnou pohodu.


Zpět na seznam