malo spanku

Dobrý den. Prosím Vás chtěla bych se zeptat nezávislé i jiného doktora jak by ste pokračoval v meditaci. Před třemi měsíci jsem pro nespavost,která trvá již delší dobu a silné úzskosti, které trvaji asi 4 měsíce objednala k pani doktorce.Napsala mne trittico 150 celou tabletku.Jsem po nich strašně unavená,malátná,neboť spim jen nanejvyš 5-6 hodin vesměs s dvěma obuzenim,kde si musim zajit na WC a trošinku se projit.Jenže se vždy bojim, že upadnu,omdlim z toho jak jsem slabá a unavená.Trpim nadváhou,tak lek mirtazapin, který se prý také hodně používá já nemohu.Vim, že mne asi povite, že to musim probrat se svým lékařem,ale ráda bych váš názor, s tim mym lékařem nejsem moc spokojena,nekomunikuje,nepta se moc na problémy...děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, není jen Trittico a mirtazapin. Od úzkostí často pomohou jiná antidepresiva, které nemusí mít na spánek vliv, ale tím, že opadne úzkost se může upravit i spánek. Při těchto potížích se také uplatňuje psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ve svém dotazu popisujete obtíže se spánkem a s únavou, související zřejmě s nevhodnou psychiatrickou medikací. Rozumím tomu, že pokud máte pochybnosti o lécích, které užíváte, motivuje vás to hledat pomoc a radu. Sama si však uvědomujete, že vás nejspíše odkážeme na domluvu s vaším ambulantním psychiatrem. Ono to totiž jinak asi moc nejde. Sama se psychiatricky léčím 7 let a vnímám, jak je důležité, aby mne můj psychiatr dobře znal a měl možnost sledovat mé reakce na užívané léky ideálně v delším časovém horizontu. Existují různé typy léků a vždy jde jen o dobrou domluvu s lékařem. Pokud ke svému lékaři nemáte důvěru a otevřenost, doporučovala bych z vlastní zkušenosti zvážit změnu lékaře, pokud je v místě vašeho bydliště více dostupných psychiatrů. Každopádně vás chci povzbudit k naprosto otevřené komunikaci s lékařem. Když bude vidět, že se o svou léčbu aktivně zajímáte, snad bude domluva spíše možná. Přeji úlevu od vašich potíží a do budoucna jen vše dobré.


Zpět na seznam