Manžel

Dobrý den,tak jdu na to problem se týká meho manžela brali jsme se pred třemi lety po 13letém vztahu mame dvě děti.asi před třemi týdny mi manžel bez jakehokoliv varování oznámil ze se chce rozvést že už mě nemiluje..bolí to a snažím se to akceptovat..manžel mi to oznamil pres sms do oci mi to asi nedokáže říct ty tri tydny uz nebyl doma.milenku pry nema..verim mu.i s jeho maminkou si myslime ze se s nim něco děje,není to on chvilku je v klidu,chvilku vycita.bydlíme na moravě a manžel pochazi ze severu rekl mě ze se mu stýská po domove chce se vrátit a žít tam.ze na moravě to nenavidi a už se tu necítí jako doma.pracuje v praze a domu dojíždí na víkendy.vždy ma doma vše nachystane nic nemusi a věnuje se zalibam..Připadá nám ze neví kam patří,že si myslí že ho nepotrebujeme a ze uz ho nemame radi.v minulosti uz psychiatra navštívil opil se a rozbil byt i mě..hral v tom roli alkohol a žárlivost..neopodstatnena vydelaval malo odesel z prace myslel si ze je neschopny zacal pit bal se ze neuzivy rodinu.nase financni situace je ted v poradku,i soužití bez hadek myslela jsem si ze je spokojeny stejne tak i jeho maminka.nechápeme jeho jednani a vidime ze to neni on..vztah uz to asi nezachrani ale jemu bych ctela pomoct..uz sem mu navrhla at jde k doktorovi odmita..myslel si ze půjde k mamince ta ho odmitla,ja sem mu rekla at to zkusíme at mě řekne co delam spatne,ze kazdy ma někdy krizi a ze i ja jemu sem dala šanci...ne...Děkuji snad z toho něco vyctete..
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, chápu, že náhlý odchod manžela Vám přináší bolest a starost o jeho stav. Já se nemohu pouštět do spekulací, čím vším by to mohlo být, nicméně z toho, co jste napsala se zdá, že Váš manžel patrně hodně podléhá emocím, které pak nemusí zvládat (demolice bytu, fyzické napadení, žárlivost, pocity méněcennosti). Myslím, že jste udělala, co bylo ve Vašich silách tím, že jste manželovi dala najevo, že má u Vás dveře otevřené. V dalším se shoduji s tím, co doporučuje naše peer poradkyně. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Jsem ráda, že jste se obrátila se svým dotazem na naši poradnu. Vnímám, v jak nelehkém postavení se nacházíte, i to, jak byste ráda manželovi pomohla. Píšete o něm s láskou a tolerancí a proto mě zarazilo, když jste napsala: ­„…rozbil byt i mě…“. Pro mě by bylo těžké žít dál vedle člověka, který mě napadl a znovu mu důvěřovat. Zřejmě jste mu dokázala odpustit a snažíte se mu být oporou i nadále. Myslím si, že jste udělala vše pro to, abyste manželství zachránila a dveře k návratu má Váš muž stále otevřené, což pravděpodobně ví a už je jen na něm, jak se zachová. Pokud s Vámi odmítá komunikovat nebo např. navštívit manželskou poradnu, doporučovala bych Vám vyhledat pomoc sama za sebe. V poradnách jsou odborníci, kteří Vám mohou situaci ulehčit, pomoci ji pochopit a nasměrovat Vás dál. Přeji Vám vše dobré!


Zpět na seznam