Mdloby při akustické nesymetrii

Určitě si dokážete představit, že vedle Vás někdo stojí a mluví do mikrofonu, jehož reproduktor je vzdálen a tudíž slyšíte řečníka dříve než jeho reprodukovaný hlas. Nebo místnost s dostatečnou ozvěnou, kde zdroj zvuku stojí blízko stěny, takže jedna část je díky odrazu jakoby pomalejší. Poslední rok se mi stává, že ve chvíli, kdy slyším v levém uchu zvuk o nějaký zlomek sekundy později než v pravém, jdou na mne mdloby – pocit jako bych na chvilinku omdlel a probouzím se. Zatím se mi to stalo sedmkrát, z toho třikrát za poslední měsíc. Všiml jsem si, že nezáleží, zda se jedná o hluboké tóny (mužský hlas), střední (má žena) či vysoké (pištění dětí). Dokázali byste mi, prosím, poradit, čím je toto způsobeno? Děkuji a jsem s pozdravem, Daniel
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, myslím, že tento problém není promárně pro psychiatra, dokud s nevyloučí jiná příčina. Proto bych doporučoval navštívit praktického lékaře, který Vás pak může odeslat na vyšetření sluchu (ORL) a dále popřípadě na vyšetření neurologické.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nevím, co by to mohlo způsobovat, ale určitě bych Vám doporučovala zajít s tím k lékaři. Já takovéto zkušenosti nemám, pouze se slyšením zvuků, které si mám snahu vysvětlit tak, že se mé neutříděné myšlenky nějak ozvučily a jé je vnímám akusticky. Přičemž vím, že mám psychózu, na kterou beru léky. Pomáhá mi při tom soustředit se na nějakou činnost a zaměstnat mozek nějakým jiným směrem. Myslím tím činnost buď intelektuální, což není možné vždy, ale i fyzickou. Přeji Vám, ať jste zdráv.


Zpět na seznam