Mirtazapin a Cipralex

Dobrý den. Od začátku listopadu užívám ráno Cipralex 10mg a na večer Mirtazapin 4mg. Léky mi byly předepsány po prodělaném Covid-19, kdy se u mě dostavily úzkosti, pokleslá nálada, nespavost a nechuť k jídlu. V minulosti jsem byl léčen stejnou kombinací léčiv. Můj problém je neustálý pocit nemoci. Od rána se cítím unavený a nemocný. Jako když na člověka "něco leze". Pamatuji si stejný problém několik let zpět při stejné kombinaci léčiv. Prosím, můžete mi poradit, co může toto způsobovat? Pomohlo by zvýšit dávku Mirtazapinu, který je údajně více sedativní v nízkých dávkách? Děkuji předem za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, covid-19 po prodělání akutní fáze může zanechávat následky, které se mohou projevovat podobně, jak popisujete, a které odeznívají ještě řadu měsíců. Nicméně podle toho, co uvádíte, jste podobné stavy zažíval již před léty, tedy před covidem. Vaše úvahy o kombinaci uvedených léčiv bych bral vážně,ale je třeba to konzultovat s Vaším psychiatrem. Ke zvážení je také možnost psychoterapie.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, jak sleduji někdy média, doléhají ke mě informace, že někteří lidé jsou po prodělání kovidu -19 velmi vyčerpaní, třeba, že nemohou vyjít schody, apod. Asi je to individuální. Nicméně třeba to i u vás hraje roli. Ke kombinaci zmíněných léků se jako ne - lékař nemohu vyjádřit, neznám je na sobě.


Zpět na seznam