Močení

Dobrý den, můj otec často chodí do kuchyně, koupelny a močí do různých nádob.I když jsme doma.Několikrát jsme ho přistihl. Bere si nádobí misky hrnky skleničky zavařovačky. V létě na zahradě kbelíky. Co má po ruce. Nevím co s tím dál dělá ale je to víc než často. Odmítá o tom mluvit. Většinou u toho stojí nebo i s tím chodí po zahradě. Může to mít nějakou spojitost se sexuální úchylkou? Jeho bratr je exibicionista a léčený pedofil. Měl dva vážné úrazy hlavy a oblasti břicha. Měl i vývod a plastiku močové trubice. Žádné záněty únik moče ani dlouhého přerušovaného močení nepozorujeme. Někdy stojí u okna se sklenicí nebo na zápraží a močí. Na zahradě je to běžné. Nikde jsme o tom nic nenašli. Můžete nás někam nasměrovat. V loni se podřezal krev chytal do kýble a kladivem si mlátil do hlavy. Náhodou ho našli. Důvod byl podvod. K lékaři nechodí léky nebere. Je aktivní každý den. A socializace kolem sousedi.Jinak jen obchod s jídlem.Je mu 69 let. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho, co píšete, vyplývá, že Váš otec se chová nestandardně, máte podezření na sexuální deviaci (úchylku). K tomu ještě popisujete epizodu z loňska, kdy se Váš otec za nejasných okolností významně poškodil. Kladl bych si spíš otázku,, zda je v kontaktu s realitou, zda neztrácí soudnost, což může být důsledkem oinemocnění mozku. Těžko si o tom udělat jasný obrázek, důležité je také zjistit, jak funguje v ostatních oblastech života a v jakém stavu jsou jeho psychické funkce, čemuž může napomoci psychiatrické vyšetření. Poradit se můžete s praktickým lékařem, který otce vede ve své evidenci, dále je možné se problém probrat na některé z linek důvěry.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Ráda bych Vám něco účinného poradila, ale zjišťuji, že můj rozum je na tuto záležitost krátký, poněvadž jsem se s obdobnou situací nesetkala. Ale oceňuji Vaši snahu, s kterou chcete Vašeho otce podpořit. Chápu, že jeho jednání může být nepříjemné pro Vás či okolí nebo nehygienické, když používá i kuchyňské nádobí. Myslím si, že kdyby byl ochoten o tom mluvit, asi by byla podpora snazší, stejně tak kdyby byla možnost návštěvy lékaře. Nevím, zda by Vám mohl něco doporučit odborník- urolog. Možná se dá navázat rozhovor, v kterém by se dalo nenásilně mluvit o tom, co ho k tomu vede nebo zkusit najít jiné řešení k močení. Doufám, že alespoň pár tipů najdete v mé odpovědi. Držím palce, ať se najde řešení na tuto situaci. Přeji hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam