Můžu kombinovat léky s melatoninem?

Dobrý den ,beru Eliceu 5 mg ráno a Derin 1/2 na noc .Trpím silnou úzkostí a špatným spánkem . Ráda bych věděla jestli můžu k tomu brát na noc Depres nebo Melatonín .Nechci navyšovat dávky prášků , ráda bych i něco přírodního .Moc děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při užívání antidepresiv (Elicea) by se měl člověk vyhnout doplňkům obsahujícím výtažky z třezalky. Co se týká melatoninu, tak opatrnosti je třeba při současném užívání léků způsobujících útlum (Derin), nicméně kombinace možná je. Tyto věci je také třeba konzultovat s lékařem, který Vás má v péči a zná Vás.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz do poradny. K odborné části ohledně kombinace léků se vyjádří odborník. Chápu, že nechcete navyšovat dávky léků a raději byste využila přírodní léčbu. Tou můžete začít, a pokud Vám nezabere, můžete s lékařem probrat další možnosti. Užívám 5 druhů léků a jejich dávky se mění podle aktuálního stavu. Když je mi delší dobu lépe, moje lékařka snižuje dávkování, případně některý lék postupně vysadí. Léky s melatoninem jsem užívala také, ale efekt léčby nebyl takový, abych u nich zůstala. I Váš lékař bude korigovat léčbu podle Vašeho stavu. Pokud máte obavy z dalších léků, proberte toto téma se svým lékařem. Věřím, že najdete variantu, která Vám uleví od obtíží. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam