Mžitky jako vedl.ucinky

Dobrý den, prosím o radu. Můj syn 21 let s diagnózou nediferencovaná schizofrenie, úzkostná porucha je léčen injekcne. Nejdřív xeplion, teď fluanxol. Po obojím se dostavují asi vedlejší účinky tzv.mzitky - zelené, červ.kosticky které vidí, není schopen nic dělat, je jak paralyzovaný, musi si jít lehnout. Navíc se mu jakoby klepou oční víčka nemůže usnout. Tento stav trvá i dlouhé hodiny. Proto mu i psychiatrická změnila injekci, fluanxol má od 5.8. a mžitky se objevují každý den. Podle mě by to chtělo neurolog.vysetreni. prosím poraďte, zda opět měnit léčbu či co s tím. Syn je zoufalý. Děkuji. L.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, farmakologická léčba by měla být nastavena pokud možno tak, aby pacient pociťoval co nejméně vedlejších účinků. K tomu musí lékař pacienta dobře znát. Injekční (depotní) léčba má výhodu v tom, že zaručuje stálé množství látky v organismu. Nevýhodou je, že v případě vedlejších účinků tyto mohou přetrvávat ještě relativně dlouho. S lékařem bych probral všechny možnosti farmakoterapeutické léčby, včetně možnosti perorální (tablety). K tomu, aby lékař mohl formulovat konkrétní možnosti, musí pacienta, popřípadě jeho rodinu, dobře znát.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, na Vaši otázku Vám bohužel nemohu odpovědět, protože nemám žádnou zkušenost s nediferencovanou schizofrenií, ani s injekční léčbou xepilonem či fluanxolem. Nesetkala jsem se s ní ani u svých přátel či klientů a nemohu proto posoudit, zda jsou vedlejší účinky fluanxnolu, jaké zažívá Váš syn běžné a zda časem odezní. Věřím, že Vám na tuto otázku odpoví náš odborný poradce. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam