Napeti a neklid

Dobry den, cele dva roky jsem mela celodenni napeti a neklid. S vnitrnima obtizema se mi kvuli tomu mluvilo i s rodinou. Nemohla jsem se soustredit na zadnou praci a cinnost /proto jsem nic nezvladala/. Cele dva roky jsem byla po psychiatriich. Pomohl mi az lek Olwexya 30 g, ktery beru 7,5 mesicu. Ale porad mam v hlave zafikovane myslenky ze se budu do mluveni nutit a ze nebudu spontalni a ze se nebudu soustredit na zadnou cinnost, praci a nebudu ji zvladat. Misto aby jsem zila zivotem kolem sebe ziju temito neprijemnyma myslenkama. Je to velice vysilujici a zivot me nebavi. Tablety na uzkosti na tyto myslenky nezabiraji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho popisu se zdá, že za Vašimi "zafixovanými" myšlenkami je úzkost a také i nutkavost (stále se Vám vrací(. V takovém případě je venlafaxin (Olwexya) standardní léčbou, jen nerozumím dávkování. Dávkování tohoto léku se většinou pohybuje mezi 75 až 300, max. 375 mg podle stavu, Vy píšete, že užíváte 30g. Medikaci je nutné probrat s psychiatrem, který Vám léky ordinuje. Jinak v případě úzkostných a podobných poruch je důležitá také psychoterapie. Tu většinou poskytují ambulantní psychologové.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Zmiňujete se o dlouhodobých problémech s úzkostí. To může být velice vysilující. S lékem Olwexya nemám přímou zkušenost. Ale pokud Vám pomáhá, v jeho užívání bych pokračovala (Ale to samozřejmě musíte projednat s Vaším ošetřujícím lékařem. Nevím zda lze užívat dlouhodobě). Já osobně mám už delší dobu stabilní medikaci. Hodně mi pomáhá, ale nezvládne úplně všechno. Pro to jsem dlouhou dobu chodila na skupinovou i individuální terapii. A pokud Vás dohánějí nepříjemné myšlenky, sužují strachy, určitě by tu pro psychoterapii prostor byl. Přeji hezký den.


Zpět na seznam