Navýšení dávky Cipralex

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho asi tak by se měl projevit účinek navýšení dávky antidepresiv - Cipralexu? A jak dlouho se může užívat Lexaurin 1,5 mg ( půl tablety denně), než začnou antidepresiva plně fungovat?Předem Vám moc děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den,V áš dotaz by měl být směřován na lékaře, který Vás léčí, nevím co Vám je, ani jak dlouho léky berete a kolik. N avýšení byse mělo projevit stejně jako nasazení v řádu týdnů. S půl tbl Lexaurinu denně bych si zatím starosti nedělal, pokud tedy nemáte tendenci navyšovat.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Bohužel jsem z Vašich řádek nevyčetla, proč Vám byl lék Cipralex a Lexaurin předepsán. Takhle na dálku nelze předepisovat nebo radit v medikaci. Každý člověk je jedinečný a stejně tak individuálně reaguje na různé léky, takže nějaký univerzální recept pro všechny lidi a léky asi neexistuje. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že o jakýchkoliv změnách v dávkování léků nebo při změnách nálady či stavu spjaté s léky se obracím na svého psychiatra, který mi léky předepisuje. Zpravidla trvá 2-3 týdny než začneme pociťovat účinky antidepresiv. Kromě pravidelné medikace docházím i na psychoterapii – setkání s psycholožkou - mi pomáhá k zlepšení duševního zdraví, pochopení svých stavů, s někým si popovídat a sdílet své starosti a radosti, cítit se v pohodě apod. Na Vašem místě bych se nejspíš obrátila na lékaře, který Vám léky předepsal. S ním se můžete poradit, sdílet Vaše pocity a lékař Vám může doporučit případně i další podpůrné prostředky, metody k zlepšení Vašeho duševního zdraví. Přeji hodně štěstí a zdraví. Držím palce, ať se Vám daří.


Zpět na seznam