navýšení léku

Dobrý den pane doktore, měla bych prosbu už cca 8let se léčím s úzkostnou panickou poruchou. Užívám Zoloft 100mg denně. Nyní však řeším zdravotní problémy manžela a začala jsem být víc úzkostnějí rozechvěla atd. Přidala jsem si tedy 25mg. Ted tedy beru dávku 125mg už cca měsíc a pociťuji vedlejší příznaky jako nevolnost, občasné bolesti hlavy, pocit na zvracení, únava. Zajímá mne zda jsou tyto vedl.učinky při navýšení možné a kdy odezní? Děkuji Michaela
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při užívání serotonergních antidepresiv, mezi něž Zoloft patří, se mohou podobné nežádoucí účinky projevit. Těžko mohu posoudit, zda Vaše potíže jsou způsobeny zvýšením dávky, o tom je třeba poradit se s Vaším lékařem. Pokud Vám onemocněl manžel, je přirozené, že jste úzkostnější a je otázkou, zda by pro Vás nebyla vhodná také léčba psychoterapeutická.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vaše otázka je směrovaná přímo na pana psychologa, peer poradce jste možná zaškrtla omylem. Shodou okolností také užívám Zoloft 100mg a nedávno jsme řešili s mým psychiatrem naopak snižování tohoto léku na 50mg. Nebylo to jednoduché, po týdnu jsem pociťovala mírné zhoršení stavu, takže jsem se vrátila na 100mg. Nyní je mi dobře a snižovat zkusíme opět časem. Tím chci říci, že pokud jste si zvýšila dávku Zoloftu sama, není to rozumné a Vaše potíže se zdají být možným důsledkem. Určitě řešte svou medikaci i vedlejší účinky při navýšení Zoloftu se svým psychiatrem. Většinou jsou možná i jiná řešení, která vedou k optimálnějšímu zdravotnímu stavu. Moc Vám držím palce.


Zpět na seznam