nečti to, to je zbytečny, stane se to zas, někdo mě zabije zas

Dobrý den, je to normální u všech pacientů nebo jenom u mě? Začalo to tak že sem se ve 14 letech svěřila psychiatričce ke které sem chodila jenom proto, protože si to přála matka, kvůli ped psych poradně a špatně vypracovanemu posudku asi že netrpím na žádnou poruchu učení což není pravda, následně mi nikdo nepomohl individuálně vyloženě tam napsala že mi nic není a poslala mě k psychiatrovi bez toho že bych chodila k psycholožce, to mi nepřijde legální, pokud má zároveň pocit, že mě někdo týrá což je pravda a může se to tak spíš utajit uplně na mnoho let dopředu jenom proto, aby moje matka byla spokojená a každý kdo pochybil., není normální aby pojišťovna donekonečna hradila léčbu na jipkách úplně sami jenom kvůli něčímu pochybení, už tenkrát mi nepřišlo normální že mi ani nevadilo když moje psychiatrička zemřela bylo to pro mě vysvobození, pokud by tyto údaje nebyli u obvodního což se bohužel stalo, že nepoznal ani cukrovku od alkoholismu, nikdy sem nepila a přesto byl drzý a vydírali mě spolu s matkou a teď mám chronic nemocnou slinivku a nevím protože nemám zažádáno o přezkoumání stavu ohledně důchodu nechci aby byla duševní onemocnění bez ohledu na závažnost úváděna jako hlavní diagnóza když to dávno není a nikdy nebyla pravda, nutí mě pak se zabíjet léky po kterých mám bolesti a pokud si nedojdu na pohotovost vyložene sama a nadrzo tak to nikdo neřeší z čeho ty delírka mám, říkám tomu tak ale oni schizotyp a navíc mám 11 let dystonii
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho příspěvku , který je pro mě srozumitelný jen částečně, pro mě vyplývá, že nesouhlasíte s psychiatrickou diagnózou, která je uváděna jako hlavní podklad pro invalidní důchod. Naopak popisujete, že trpíte dalšími tělesnými problémy (onemocnění slinivky, svalová dystonie). V takovém případě je třeba se o tomto poradit s praktickým lékařem, v případě pochybnostech o psychiatrické diagnóze je možné o názor požádat nezávislého odborníka - psychiatra, popřípadě psychický stav upřesnit pomocí psychologického vyšetření.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, ve vašem popisu se kombinuje několik typů potíží a je pro mě tedy těžké odhadnout, co je nyní to nejpalčivější, co vás trápí. Zdá se mi, že nejdůležitější by pro vás bylo mít praktického lékaře, ke kterému máte důvěru - ten vás může znát osobně a komplexně a podle potřeby vás posílat ke specialistům, kteří jsou pro vás důležití. Tělesné a psychické zdraví se ovlivňují navzájem a jen někdo, u koho se scházejí informace o všech vašich součástech, si může udělat obrázek, co je třeba řešit hned a co může počkat. Pro mě osobně je důležité mít lékaře, kterému věřím a můžu se spolehnout na to, že i když mě posílá na nepříjemné zákroky, je to pro moje dobro. Možná byste mohla začít podobně - hledat takovou oporu pro sebe. Hodně štěstí.


Zpět na seznam