Neklidná mysl

Dobrý den. Všechno to začalo, když jsem v práci poznal starší paní, byla mi sympatická a dali jsme se do řeči. Pořád jsme si vykládali, psali na FB, zkrátka byla mi tak neskutečně otevřená a upřímná, pořád mi plakala na rameno, jak se vše nahouby, téměř každý den. řekla mi o sobě snad skoro všechno, já ji pomáhal v práci a nikdy nepřipouštěl, že bych chtěl něco víc, ona starší 49 já 30, ale bohužel se stalo a ona poznala, že jsem se zamiloval, tak se začala chovat v uvozovkách odstředěně, už nebyla tak otevřená a mě od tý doby 26.9. jakoby přepla mysl a začal jsem mít neustále myšlenky na ni. Pořád každých pár minut, pořád jsem si to nechtěl připustit, že bych se zamiloval, ale srdce si nevybírá ... tak jsem se rozhodl jít k praktickému lékaři a ten mi předepsal neurol a mirtazapin, aspoň teda spím, ale mysl pořád šrotuje, byť už ne v takové míře, zkratka když nic nedělám, pořád musím na něco myslet, ať už na ní, nebo na cokoliv jiného, jak kdyby mi to podvědomí spouštělo automaticky, navíc do toho všeho se mi jak kdyby podvědomně začalo v hlavě spuštět například uryvek z nějaké písně a pořád mě to nutí opakovat, to samé se mi děje s tou zminovanou osobou, bavím se s ní a pořád si opakuju její slova, nebo si připravuju co jí řeknu, atd ... v práci mě žádá kolikrát o pomoc, jo pomůžu ji, ale pak si to vyčítám, pak si zase řeknu, proč bych ji nepomohl ... prostě jak kdybych měl od tý doby co mi přepla mysl v sobě 2 osoby ... Zkrátka srdce mě podráží a nevím jak dál ...
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zdá se, že neopětovaná láska ve Vás skutečně vyvolala nutkavé myšlenky, které Vás vedou se k tématu stále vracet, aniž byste měl celý proces pod kontrolou, sám jste to trefně nazval v druhé části dotazu. Mylím, že peer poradkyně Jana Vám odpověděla tak důkladně, že já už nemám co k tomu dodat krom souhlasu s její odpovědí.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nevím, jestli se váš dotaz týká duševního zdraví nebo stavu zamilovanosti? Pokud máte obavy, že u vás rozrušení z nenaplněné lásky mohlo vyvolat nějakou duševní poruchu, asi by bylo dobré objednat se k psychiatrovi, aby posoudil, zda jde o něco vážnějšího nebo ne. Silná nutkání a změněné myšlení by si zasloužilo péči specialisty. A pro uklidnění vaší psychiky, která asi špatně nese to, že se ženou, po které marně toužíte, musíte být na jednom pracovišti (což by vyčerpávalo asi každého), bych na vašem místě nejprve zkusila využít pár sezení u psychologa nebo psychoterapeuta. Neznám samozřejmě podrobnosti a neměla bych to soudit, ale to, že vám praktický lékař hned předepsal neurol a antidepresiva (pokud jste dosud žádné psychické potíže neměl?), se mi zdá podivné. Neurol je velmi návykový a můj lékař mě důrazně varoval před jeho delším užíváním. Držím palce, ať najdete dobré řešení.


Zpět na seznam