nemoci

Dobrý den, lécím se s BAP.Mám spoustu jiných zdrav.problémů.Vyhrez plotének,Pup.kýlu,kreč.zíly zánet achylovky.Souvisí tyto problémy s BAP.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pohled tzv. celostní medicíny říká, že psychické a tělesné problémy spolu úzce souvisí. Např. dlouhodobý stres či stav, kdy se nedaří stabilizovat duševní poruchu může souviset s poruchami imunity a se sníženou schopností regenerace organismu. Stres může vést ke zvýšenému napětí ve svalech, což ovlivní držení těla a náchylnost k vertebrogenním poruchám (páteř). Ve hře jsou ale i další zdroje, jako vrozené predispozice, zdravý životní styl apod. Dále je tu fakt, že poruchami, kterými trpíte Vy, trpí i mnoho lidí, kteří nemají žádné projevy duševní poruchy. Takže je-li zde nějaká souvislost, určitě nebude mít jednoduché kauzální vysvětlení nve smyslu, že by BAP byla příčinou uvedených poruch.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že někdy se může objevit nejen šrám na duši, ale i se začne zrcadlit na fyzickém zdraví nebo člověk je nějak náchylnější k úrazům, zánětům a dalším obtížím atd. Přesněji Vám to může vysvětlit odborník. Zkuste to prokonzultovat s Vaším psychiatrem či s praktickým lékařem. Dle mého názoru psychické a fyzické zdraví patří k sobě, a když na jedné nebo na druhé straně něco chybí, tak se to ozve i na tom či onom zdraví, ale není to tak vždy, může to být nezávislé na sobě. Přeji Vám hodně zdraví a zdaru.


Zpět na seznam