Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


nemoci

Lécím se BAP.Mám spoustu jiných zdrav problémů vyhrez plotynek,zánet achylovky, krec žíly, pupecní kýlu souvisí tyto problémy nejak s BAP? Dekuji SM
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pohled tzv. celostní medicíny říká, že psychické a tělesné problémy spolu úzce souvisí. Např. dlouhodobý stres či stav, kdy se nedaří stabilizovat duševní poruchu může souviset s poruchami imunity a se sníženou schopností regenerace organismu. Stres může vést ke zvýšenému napětí ve svalech, což ovlivní držení těla a náchylnost k vertebrogenním poruchám (páteř). Ve hře jsou ale i další zdroje, jako vrozené predispozice, zdravý životní styl apod. Dále je tu fakt, že poruchami, kterými trpíte Vy, trpí i mnoho lidí, kteří nemají žádné projevy duševní poruchy. Takže je-li zde nějaká souvislost, určitě nebude mít jednoduché kauzální vysvětlení nve smyslu, že by BAP byla příčinou uvedených poruch. Jelikož jde o zdvojený dotaz, odpověď peer poradce viz následující.


Zpět na seznam