Nemůžu spat po vysazeni zyprexy

Dobrý den , postupně jsem vysadila zyprexu a teď nemůžu spat, trvá to týden, co mam dělat? Psychiatr mi napsal diazepam, nebo se mam vrátit k zyprexe, tohle není řešení. Poraďte prosím. (Celkem jsem brala zyprexu3 roky , 10mg , pak 5mg a poslední půl roku 2,5 mg. ) Děkuji za odpověď . Krásný den .
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Záleží na tom, proč jste Zyprexu užívala. Tento lék spánek podporuje, ale jsou i jiná řešení. Diazepam lze použít jen přechdnou dobu pro jeho návykovost. Je to teprve týden, co jste bez Zyprexy, byl bych trpělivý.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. O potížích se spánkem po vysazení těchto léků jsem už slyšela od svých klientů v Centru duševního zdraví. Já sama jsem tyto léky nikdy neužívala a nemám proto svou osobní zkušenost s tím, co vás trápí. Co se týče medikace - asi nezbývá nic jiného, než otevřeně o všem hovořit se svým ambulantním psychiatrem a spolu s ním hledat co nejlepší nastavení léků. Vím, jak je spánek důležitý a jak bez něj člověku rychle docházejí síly. Proto věřím, že se podaří váš stav co nejdříve upravit. Ze své strany pak můžete přispět dobrou životosprávou a dodržováním pravidel spánkové hygieny. Když budete každý den chodit ven na procházku a večer se pokusíte pro dobré spaní udělat vše, co bude možné, jistě tím nic nezkazíte. Upřímně vám přeji odeznění vašich obtíží a návrat poklidného spánku.


Zpět na seznam