Nespavost

Dobry vecer, uz treti tyzden mam velky problem s nespavostou. Moja neurologicka mi predpisala AD Mirzaten, ktore uzivam uz druhy tyzden ale zatial mi vobec nepomahaju na spanok. K tomu uzivam v noci 2x0.25 Neurol. Su noci, ked spim uplne minimum asi 1-2 hodiny prerusovaneho spanku. Par noci sa mi podarilo spat cca 5 hodin prerusovane. K neurologicke chodim kvoli tetanii a uzkostiam, to tiez bolo liecene AD Coaxil a Mirzaten v minulosti, ale zlepsil sa mi stav, tak bola liecba AD ukoncena. Prosim Vas, mam doma este Stilnox, mozem ho uzit spolu s Mirzatenom? Pretoze toho spanku je tak malo, ze mam pocit, ze coskoro skolabujem. Neurologicka mi to nedoporucila. Rada by som sa objednala k psychiatrovi, ale nikto ma nechce zobrat, lebo maju plny stav. Na psychoterapiu chodim.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Stilnox s Mirtazapinem není vyloučený, neměl by se ale užívat dlouhou dobu. Vaše neuroložka tomu jistě rozumí, dal bych na ní. Jsou i jiné cesty, jak řešit dlouhodobou nespavost. Je mi líto, ale přece nemohu doporučovat něco, co Vám výslovně nedoporučil lékař, který Vás zná.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Také mívám období, kdy špatně spím a umím si představit, co je to vyčerpanost dlouhodobě nevyspalého člověka. Chápu, že v tomto stavu prakticky nemůžete fungovat a zoufale hledáte pomoc. Ohledně kombinace léků, na které se ptáte, vám já nemohu pomoci - nejsem lékař a vzájemným kontraindikacím léčiv nerozumím. Určitě by bylo na místě poradit se s lékaře, ideálně s psychiatrem. Pamatuji se, že když jsem se začínala léčit s psychickou, také jsem měla na začátku problém najít psychiatra, který by mě byl schopen objednat v co nejrychlejším termínu. Nakonec mi někdo poradil, ať se obrátím na psychiatrickou ambulanci v nemocnici. Udělala jsem to a tak jsem se dostala k první psychiatrické pomoci ihned. Na vašem místě bych tedy zvážila tuto možnost - najít si nejbližší psychiatrickou kliniku v rámci nemocnice a obrátit se pohotovostně na jejich ambulanci. Případně na nějakou spánkovou poradnu, je-li ve vašem okolí nějaká. Držím palce, ať vaše vyčerpávající obtíže brzy pominou.


Zpět na seznam