Nespavost

Dobrý den, už tak měsíc nemohu spát začalo to tak že občas nemohu spát když mám přechod z odpolední na ranní. Dospala bych to ráno,ale moji mámě se objevila znovu schizofrenii tak jsem nemohla spát kvůli ni několik noci. Mám problémy s nespavosti už delší dobu beru trittico 2/3 asi 3 roky spala dobře. Teď mi už nestačí ani trittico 2/3 doktorka mi předepsala ještě k tomu tritticu nejdříve Neurol 0,5 mg jednu celou tabletu, ale jelikož mi nepomáhala tak mi předepsala ještě aglomelatin mylan beru po tvou týdnech už dvě tablety dva dny stejně nemůžu usnout a když usnu tak jenom chvilku max na tři hodiny spím. Po ránu mi bývá špatně.Mám strach že když nebudu spát taky onemocní stejnou nemoci máme to v rodině. Doktore potřebuju poradit potřebuju normálně fungovat řídit a chodit do práce. Existují jiné léky po kterých můžu řídit a co by mi zabrali a nebylo by mi po nich spatne. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, možnosti léků partně vyčerpány nebyly, to je ale třeba probrat s Vaší lékařkou. Důležité ale také je, jak se to děje, že nemůžete spát, jaké mechanismy vedou k tomu, že se to zhoršuje, jaké zdroje stresu k tomu vedou. K tomu Vám může pomoci psycholog / psychoterapeut.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme, že jste se obrátila na naši poradnu. Nespavostí trpím již dlouhou dobu a po letech vidím úzkou spojitost s psychickou nepohodou. Posledních šest let užívám léky, abych byla schopna prospat celou noc. Je to velmi nepříjemné v tom, že mívám děsivé noční můry a ráno mi trvá dlouho, než se proberu a začnu normálně fungovat. Na druhou stranu je to ale lepší, než probdít noc a trápit se nepříjemnými myšlenkami. Také jsem začínala s Tritticem, které mi po pár měsících nestačilo, přestože jsem navyšovala jeho dávku. Aglomelatin jsem též vyzkoušela a neměl u mě úspěch. Poslední roky beru před spaním léky s účinnou látkou quetiapin, společně s Neurolem, a jejich dávka se navyšuje či snižuje podle momentálního psychického stavu. Bylo by dobré, kdybyste se obrátila na odborníka, který by Vám pomohl s Vaší nelehkou životní situací. Chodím k psycholožce pravidelně a vnímám, jak pozitivní vliv do mého života vnáší. Přeji Vám do budoucna příjemný a dlouhý spánek!


Zpět na seznam