nespavost aspol.

Dobrý den, beru elicea 15 ráno a mirtazapin 30 večer. Spím (dky mirtazapinu že vůbec) ale jen max 3 hodiny. Z dlouhodobého hlediska je to pro mě málo. Protože vždycky se z toho časem zblázním, když nespím víc. Chtěla bych se zeptat na melatonin a guajacuran. Pomáhají mi, abych ještě i nad ránem trochu spala. Nevím ale jestli celá ta kombinace (escitalopram – mirtazapin+melatonin – guajacuran) neškodí moc játrům, mozku nebo nečemu jinému…. Co si o tom myslíte? Taky bych se chtěla zeptat, jestli guaiacuran je opravdu nenávykový, jak se píše. Přijde mi divné, že by jakékoli anxiolitikum s tak rychlým nástupem mohlo být nenávykové. Děkuju moc předen za odpoveď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tyto věci byste měla konzultovat se svým psychiatrem. Jinak co se týká melatoninu, tak nevím o tom, že by játrům významně škodil (je to látka,kterou si tělo vytváří také samo), Guajacuran není návykový, kde o přírodní látku, která především relaxuje svalstvo, což sice přináší úlevu, ale nikoli příjemné psychické pocity, což je vlastnost návykových anxiolytik.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Spát tři hodiny denně je opravdu málo a naprosto chápu, že to musíte řešit a hledáte alternativy. Bohužel melatonin, ani guajacuran z vlastní zkušenosti neznám. A nevím, jak je lze kombinovat s další medikací. To je dotaz na Vašeho psychiatra. Mně samotné pomáhá pečlivá spánková hygiena. Pravidla, které určitě znáte – chodit spát ve stejnou dobu, nesledovat televizi před spaním, vyvětrat si pokoj … Přeji mnoho sil.


Zpět na seznam