NESPAVOST-Triticco -nástup účinku ?

Dobrý den, cca 12 dní užívám Triticco (důvod nasazení-dlouhodobá nespavost, přetížení)...nasadila jsem dávku 50 mg, poté přidala na 75mg (neboť efekt "kvalitního spánku" a rychlého usnutí po 50mg nebyl znát), první tři dny léčby byly celkem ok, nicméně od cca toho3.dne a dávky 75mg se mi přes den objevuje silné brnění "po těle", pocit napětí až křeče, "otupělost" ...beru též hořčík, vit.sk.B, pomáhám si při těchto stavech Neurolem 0,25 . Lékařka zatím poradila dávku Triticca snížit na opět 50 nebo 25 mg (to mi přijde celkem opět bez efektu na podporu spánku a usnutí) a i při této nízké dávce stále trvají nepříjemné vedl.účinky -popsané výše (s tím,že paradoxně až po podání Triticca se mi objevila už léta "zapomenutá" panická ataka...:(. Domníváte se, že je třeba ještě vydržet -jedná se o nástup účinku?- nebo raději tento lék neužívat, příp.zvolit jiný? Podotýkám, že úzkostné projevy jsou u mně až druhotný problém- ten prvotní je dlouhodobá nespavost (nyní umocněná péčí o malého syna, který mě nenechal vyspat již 3 roky ani jednu noc :(... Velmi děkuji za Váš názor ! MV
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, po Tritticu se mohou ojevit otupělost, někdy i napětí, obecně je tento lék snášen spíše dobře.. Někdy po nasazení antidepresiv dojde i k přechodnému zhoršení psychického stavu, ale opět se to většinou týká vyššího dávkování. Je dobré, aby o tom Váš psychiatr věděl a byl s Vámi v kontaktu, protože možností řešení se naskýtá více.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Zažila jsem období, kdy jsem měla obrovské problémy se spánkem, nejprve jsem nespala, že mě rušily všechny zvuky, pak zase po nasazení medikace jsem spala příliš. Myslím, že zdravý spánek je velký dar. Dá se na to dívat tak, že nespavost může mít psychologickou příčinu a vy můžete přemýšlet nad tím, co vám vlastně nedá spát, co to spustilo v hlavě, co je za tím v myšlenkách. Pokud by to byla špatná cesta, nebo pokud vám prostě více vyhovuje to léčit léky, doporučuji ještě nesvítit moc před spaním a nekoukat do počítače před usnutím, prostě nějakou změnu v režimu, nebo životním stylu, Co se Triticca týče, nemám zkušenost, odkazuji na odpověď lékaře. Osobně si dávám velký pozor na Neurol, beru léky cca 15 let a za tu dobu jsem využívala cca jedno balení tohoto anxiolytika, přestože mám úzkosti. Je návykový a jeho užíváním si podle mě můžete i škodit, alespoň tak slýchám od odborníků i klientů, kteří řešili závislost na tomto léku.


Zpět na seznam