Nespavost

Dobrý den, mám schizoafektivní poruchu a v nedávné době mi snižovali léky. Po pracovních úspěších a vydařené dovolené jsem v lehké euforii, která se projevuje zvýšenou aktivitou a nespavostí. Navíc jsem nachlazený a mám úpornou zácpu, obojí řeším samoléčbou. Pomohly by prášky na spaní? Děkuji. Ch.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pomohlo by především kontaktovat lékaře - psychiatra, který Vás má v péči. Euforie a nespavost mohou být signálem, že se Vaše porucha vrací. Lékař pak rozhodne, jakým způsobem zasáhnout, zda by pomohla pouze hypnotika (prášky na spaní) nelze takto určit. Samoléčbu nedoporučuji a držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mojí diagnózou je bipolární afektivní porucha. Z vlastní zkušenosti vím, že dostatek spánku je základní pojistkou, aby se z lehké euforie nestala nekontrolovatelná mánie. Proto i nyní, kdy jsem celkem stabilní (přes tři roky neberu psychiatrické léky) a dostanu se do situace, že nemohu spát, vezmu si prášek na spaní. Tak jsme se dohodli s mým psychiatrem. Proto myslím, že prášky na spaní by Vám mohly pomoci, ale určitě se nejprve domluvte se svým lékařem. Vaše nespavost by mohla být také důsledkem snižování léků a Váš lékař Vám může doporučit jiné řešení. Přeji hodně štěstí a zdraví, nespavost, prosím, neřešte samoléčbou.


Zpět na seznam