Nespím a zle sa mi dýcha

Dobrý deň, už nejaké 3 dni spím 6 hodín a predtým som spal kvôli jednému lieku volá sa parnido 6 mg aj 9 hodín lebo berem aj depakine chrono 500 mg a kventiax SR 200 mg a špatne se mi dýchá lebo mám aj iné problémy zdravotné a neviem či je to v poriadku spať 6 hodín až 6,5 hodiny a potom sa zobudiť až už nezaspať. Som aj pod asi nejakým stresom v domácnosti lebo žijem s rodičmi a mám 21 rokov. Z toho ,že aj zle dýcham zle spím a neviem či je to v poriadku toľko spať. Viete mi prosím poradiť niečo a potom mi viete poradiť akého vyhľadať odborníka a potom Vám doplním aj ďalšie info pri ďalšej správe ked to sem doplním ak by ste to potrebovali.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podle léků, které udáváte, se léčíte s vážnějšími a dlouhodobými psychickými problémy, i když nepíšete s jakou diagnózou. U podobných psychických onemocnění bývá nespavost varovným signálem, že se nemoc zhoršuje. Může za tím být stres, jak sám píšete. 6 až 6,5 hodiny spánku zas není ještě tak málo, ale s takovými problémy je třeba jít za psychiatrem, který Vás léčí. Někdy i drobná úprava medikace pomůže zhoršení zvrátit. Obraťe se na odborníka, který Vám předepisuje léky, které udáváte, tedy na Vašeho psychiatra.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nejsem lékař, ale myslím, že podobné výkyvy v délce spánku míváme každý, alespoň já ano. Pokud máte (jak píšete) i jiné zdravotní problémy, asi by bylo nejlepší se nejdřív poradit s vaším praktickým lékařem, který vás asi zná nejlépe a posoudí, zda je na místě vyhledat i psychiatra. Nebo pokud psychiatra máte (asi vám předepisuje léky, které zmiňujete), zkuste s ním vše probrat. Píšete, že jste ve stresu - mně osobně na stresové situace pomohla psychoterapie, kde jsem se postupně naučila, jak stresu tolik nepodléhat nebo jak ho aspoň co nejlépe přečkat, když se zmírnit nedá. Při mých psychických potížích pro mě bylo velmi důležité mít psychiatra, se kterým jsem bez obav mohla probrat vše, léky, svoje stavy, co je a není "v normě", atd. Pokud takového nemáte, určitě stojí za to se pokusit takového najít. Moc vám držím palce.


Zpět na seznam