neúčinnost léků po narkoze

Dobrý den,, mám neobvyklý dotaz, V prosinci jsem byla na operaci, hysterektomie, v celkové narkoze, dále 18 h na JIP, kde jsem dostávala na bolest nejvyšší možné dávky opiátů. Od té doby mi neůčinkuje Stilnox ani Neurol na uklidnění,zkusila jsem navýšit a nic...jedině snad celé plato by pomohlo, což zkoušet nebudu. Můj dotaz je , jestli opiáty a narkoza na tom mohou nějakou chemickou změnou v mozku podílet. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nevím o tom, že by krátkodobé podávání opiátů mělo dlouhodobě vliv na toleranci k lékům, které uvádíte. Dlouhodobé užívání Stilnoxu a Neurolu naopak k takové toleranci vést může, podobně jako třeba prohloubení symptomů úzkostné poruchy. Pak je třeba toto řešit jinou medikací, popřípadě psychoterapií.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ve svém dotazu jste uvedla, že máte zájem i o odpověď peer poradce. Jako peer odpovídám v poradně na dotazy na základě své vlastní zkušenosti s duševními obtížemi a zotavováním se z nich. Ptáte se na možnou souvislost mezi prodělanou narkózou a účinky léků na zklidnění. Z odborného ani z osobního hlediska však na tento dotaz nemohu odpovědět. Narkózu jsem dosud nepodstoupila a o ničem podobném jsem neslyšela ani od klientů, se kterými pracuji. Věřím, že příhodnější odpověď vám poskytne můj odborný kolega v poradně a v neposlední řadě také váš ambulantní psychiatr, který vám léky předepisuje a veškerou léčbu je vhodné s ním otevřeně konzultovat. Stejně tak to se svými léky a jejich účinky dělám u svého psychiatra já. Přeji vám jen vše dobré a věřím, že se vaše dilema brzy vyřeší.


Zpět na seznam