Neurol

Dobrý deň, prosím o radu je možné brat neurol 0.25 mg každé 4h , ma slabý účinok a do 4 h ide všetko na mna znova , úzkosti, panika ..., trás tela. Pracujem , na mikrobiológii, a som v stresujúcej práci, Motá sa mi hlava ,teraz mam zle obdobie stále mi nieco je, tras tela , neklud ,mdlovy. Je možné si ho davat každé 4 ,večer keď spim ma budí po prebudení mu je sstrasne zle , a neviem ci môžem toľko neurolov .za deň 4x a ci môžem aj večer Od lekára mam 3x 0 25.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jde o návykový lék, který by člověk neměl brát trvale. Dávkování může sahat ještě výše, ale máte-li takové potíže, bylo by optimální se lékařem domluvit na trvalejším řešení (antidepresiva, psychoterapie). Návykovost neurolu spočívá mimo jiné také v tom, že může vzniknout tzv. tolerance, což znamená, že původní dávka nestačí a člověk má tendenci ji navyšovat.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz do naší poradny. Neurol je lék, který většině lidí dobře ulevuje od úzkosti. Příčinu úzkosti, která často spočívá v nahromaděných problémech nebo neschopnosti zvládat stresové situace, však neřeší. Neurol patří mezi benzodiazepinové léky proti úzkosti, u nichž existuje při dlouhodobém užívání riziko vzniku závislosti. Poněvadž nejsem odborník na léky, tak bych se na Vašem místě poradila s lékařem, který Vám lék předepsal, o možnostech, jak pracovat s úzkostí a panikou. Možná existuje varianta léku, který by Vám od potíží, jako jsou úzkosti, panika a třes těla pomohl, a tím by se i snížilo dávkování přes den. Přeji hodně štěstí a zdraví, nechť se Vám uleví a vše zlepší.


Zpět na seznam