Nevím co mi je

Dobrý den , potřebovala bych poradit . Jde o to že mám určité stavy, stavy přicházeli v pravidelných vlnách po 2 měsících někdy po 3 bohužel teď se to začalo zhoršovat že se to děje každý týden . už nevím co mám dělat Ale už od nějaké doby se mi děje něco úplně jiného s čím si nevím vůbec rady Začalo se to zhoršovat Někdy během dne nebo noci i když na nic nemyslím ani nemám žádnou stresovou situaci mi začne šíleně bušet srdce , začnu se potit a mám pocit že každou chvíli půjdu k zemi , je mi zle od žaludku trvá to někdy fakt dlouho třeba 2 -3hod Po tomhle problému nebo i bez se mi stává že se cítím jako bych byla opilá , motá se mi hlava mám potíže s mluvením , pociťuju na sobě že jsem opilá i když jsem nevypila ani kapičku alkoholu . Někdy to vidím i na okolí že si toho všimli a myslí si též že jsem v náladě nebo opilá Při tomhle stavu se většinou hodně vyptávám na různé otázky a chovám se hloupě i když se tak chovat nechci , nemohu to nijak ovlivnit Když se snažím nad tím převzít kontrolu je to ještě mnohem horší Děkuji , není lehké to sem napsat , jsou to potíže které mám dlouho a nechávám si je sama pro sebe , teď mám ale pocit že už s tím musím něco dělat .
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, přečetl jsem si odpověď peer poradkyně a vidím, že je málo co dodat. Podobně se skutečně projevují úzkostné panické stavy. Mohou přicházet i ve spánku či při probuzení, jejich vlastností je, že nejsou spojeny s žádnou konkrétní stresovou událostí. Jde spíš o selhání strategie, kterou se psychika člověka vyrovnává se stresem obecně. Pokud se jejich četnost zvyšuje, je to pádný důvod k vyhledání odborné péče, psychiatrické, psychologické. Samozřejmě je dobré se nechat u praktického lékaře vyšetřin a vyloučit tak tělesné onemocnění.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Když si pročítám váš dotaz, napadá mne, že podobné pocity a stavy dobře znám. Jeden čas mě trápily velmi často a zaskočily mě vždy nepřipravenou a vystrašenou z toho, co se se mnou děje. Nějaký čas mi trvalo, než jsem pochopila, že se jedná o panické ataky, panické stavy. Trápilo mě bušení srdce, ztížený dech, malátnost, točení hlavy a velká úzkost. U těchto stavů je důležité porozumět tomu, že tento stav není nebezpečný, ačkoli je krajně nepříjemný. Nemohu si být jista, že vaše stavy jsou stejného rázu, ale přijde mi to podobné tomu, co znám. O svých potížích se můžete poradit s nějakým ambulantním psychiatrem, který by měl zvážit závažnost vašich obtíží a doporučit řešení formou léků, terapie nebo kombinace obojího. Přeji hodně sil a hodně klidu.


Zpět na seznam