Nevím co se to semnou deje

Dobrý den,nevím jak začít.pokazdy když si sednu na veřejnosti na lavičku atd...a jsou semnou v okolí nějací lidé tak nevím co se to potom semnou deje nemůžu být v klidu mám pocit že na mě koukají a nechci se na ně podívat a už vůbec ne do oci když jdou na proti mě lidi nevím kam se mám dívat poté jsem docela nervózní když se na mě někdo podívá. Prosím vás co se to semnou deje predem děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, když si přečtu odpověď peer poradkyně, tak bych se k ní přidal. Podobné problémy často vyplývají z hluboko zakořeněného sebepojetí a sebehodnocení, které pak člověk promítá do druhých, což jeho sebevědomí ještě snižuje. Pomoci může psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Podobnou nejistotu a obavy z kontaktu s druhými lidmi znám z vlastní zkušenosti. Obvykle pramení z mé nejistoty, malého sebevědomí a obav, jak mě vnímají druzí lidé. Tyto obtíže se často zhoršují v případě, že jsem víc unavená, když řeším nějaké problémy anebo jsem prostě nějak víc ve stresu. Jako první pomoc mi pomáhá odpočinout si, relaxovat, jít do přírody a snažit se pracovat na svém sebevědomí. Pokud toto nepomáhá, bylo by na místě vyhledat nějakou odbornou pomoc, třeba v podobě psychoterapeuta. Ten by s vámi vaše pocity podrobně probral a pomohl vy vám je lépe zpracovat. Přeji mnoho klidu a radosti ze života.


Zpět na seznam