Nevím

Dobrý den prosím o názor, zkušenost,radu ..cca 4 roky sem bral elicea + melipramin ...pak jsem zjistil že bez nějakého účinků že to nemá už takový efekt a hlavně sem přibíral na váze tak že Dr mi změnil. Na bupropion + tritico účinek to mělo najednou chuť do života cca měsíc až po 2 měs přišli životní potíže rozchod po 12 letech do toho sem začal špatně fungovat ..tritico a bupropion sem bral 8 měs az to mělo vedlejší účinky tak mi Dr řekl že jsem zdraví že to tělo to odmítá že to nepotřebují ..nějak sem se probojoval tím vším od února nic neberu ,šel sem do nové práce v pořádku po 14 dnů dovolene se mi nedaří blbe se soustředím špatně rozostřené vidění pak po týdnu přišla panicka ataka.a stále problém únava ,špatná soustředěnost + oči ,omlouvám se za takový dlouhý román jen chci popsat situaci děkuji .
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho dotazu není úplně jasné, s čím se léčíte, užíval jste léky, které se podávají při depresích a úzkostech, popisujete, že jste měl panickou ataku a před časem Vám psychiatr řekl, že jste zdravý. Dále z Vašeho líčení vyplývá, že stresující události (rozchod, nová práce...) Váš psychický stav ovlivňují. V takovém případě bych se nespoléhal pouze na léky a svůj stav nehodnotil jen podle toho, co zrovna užívám. Bylo by užitečné si uvědomit, jakým procesem u Vás ke zhoršení dochází a co by se dalo ve Vašem životě změnit, abyste se cítil lépe. K tomu Vám může dopomoci psychoterapie, jak také doporučuje naše peer poradkyně.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Z Vašeho dotazu jsem vyrozuměla, že se léčíte s depresí a panickou atakou. Při čtení Vašeho dotazu jsem si uvědomila, jak křehké jsme bytosti, jak je těžké rozpoznat míru stresu, kterou náš organizmus unese. V dotazu nezmiňujete, zda jste docházel na psychoterapii. Napadlo mě, jestli nemáte zájem jí vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že se Vám po určité období dařilo, přemýšlela bych, co bylo v mém životě jinak. co to bylo za změnu, která se odehrála . A psycholog by Vám v této orientaci mohl pomoci. A asi bych zašla za svým psychiatrem a vše mu popsala. Je možné , že situační zátěž byla pro Váš organismus tak velká, že budete pokračovat na nějakou dobu opět v léčbě medikací. Nevzdávejte to. I Vy máte tu zkušenost, že život je krásný. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam