Nezájem o vsechno

Dobrý den.... Já tak nějak jsem celý život nevyrovnany menecenni nemám moc kamarádů jsem takový introvert.Ve vztahu neumím moc fungovat. Rád jsem sám ale také ne úplně.V životě jsem měl tři vztahy a v každém si na mě partnerky neustále stěžovali že jsem naladovy vstekly urazlivy atd.A já když se dostanu do těch svých nálad vůbec mi nejde se naladit na lepší vlnu. V tu chvíli jsem jak dítě a to mi je čtyřicet. Také nemám děti nemůžu nejde to a i když už se s tím člověk smiri cítím nespravedlnost. Nemám už rodiče mamka umřela když mi bylo šest a otec před dvěma lety na Alzheimerovu chorobu. Několik let jsem se o něj staral pak jsem za ním neustále jezdil do domova se zvláštním režimem a teď když je po všem cítím se bez cíle energie je mi všechno jedno a má třetí partnerka se mnou vůbec není spokojená je to semnou děsné. Nejradši bych od všeho utekl.... Mám ještě sestru a dva synovce aspoň že tak ale cítím se úplně vyhaslej. Často se chovám iracionálne mám hloupé keci já ani nevím jak si povídat rozumně ani to neumím atd vše je to na nic děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, u Vašeho dotazu se s odpovědí mohu přidat k peer poradkyni. Necítíte se dobře, přejete si to změnit a své potíže vidíte v souvislosti se svým nelehkým životním příběhem. To je velké pro psychoterapii. Tu většinou poskytují kliničtí psychologové.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z toho, co píšete, jste měl v posledních letech velkou nálož povinností, v dětství velmi těžkou situaci, která vás musela zásadně ovlivnit, a celkově zažíváte málo spokojenosti. Není divu, že se cítíte vyčerpaný. Sama mám zkušenost s tím, jak pocity méněcennosti a vnitřní nejistoty člověka dokáží vyčerpávat, ani si neuvědomujeme, že nám plíživě non-stop berou sílu a chuť do života. Podle mé zkušenosti myslím, že by vám k nabytí větší spokojenosti a vyrovnanosti sám se sebou pomohly rozhovory s psychoterapeutem. Pro mě to bylo místo, kde jsem laskavou formou dostávala informace o tom, kde si v něčem sama škodím, a jak to můžu změnit. Je to ale většinou běh na delší trať a chodila jsem každý týden. Pomohlo mi to ujasnit si, co ve svém životě chci a co ne, jaká chci být, v čem se potřebuji změnit a co si chci ponechat a s odstupem času jsem teď sebejistější a celkově spokojenější. I když samozřejmě stále podléhám různým náladám a etapám, jako každý. Držím vám palce, ať taky najdete životní spokojenost.


Zpět na seznam