Nic mě nebaví a věčná únava

Dobrý den chtěla bych se zeptat, co by mohlo být že z ničeho nemám žádnou radost, cokoliv z čeho jsem byla dříve šťastná tak teď žádná radost prostě z ničeho většinou se přetvařuji a hlavně tam je falešný smích... Celé dny jsem zkleslá, znuděná, unavená a nevím co dál s tím mám dělat. Ráno vstanu a do 30 min jsem opět unavená celé dny jsem unavená, a ještě k tomu jsem přestala mít důvěru v lidech všechno si to držím v sobě.... Když jsem měla alespoň trochu radosti tak mi to spolužačka hnedka zkazila.... Celé dny bych jenom prospala a nic jiného. Tohle všechno se mi děje už tak 3 týdny a nevím proč, důvod prostě nevím nic o tom co se mi děje chtěla bych vědět nějaký důvod... A také mám takové ty pocity nebo jak to nazvat že někdy mám takové chutě že bych snědla všechno ale někdy mám zase takový ty stavy kdy bych nesnesla nic A také mě dnes začal bolest strašně bolet hlava ( na spánku) taky nevím z čeho ... Omlouvám se ale neumím to úplně dobře vysvětlit a také se omlouvám že přeskakuji z věcí na věci Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, předpokládám, že jste mladá, když ještě chodíte do školy. Období dospívání patří k jednomu z nejobtížnějších. Člověk si totiž dotváří svou identitu, postoj k sobě samotnému a k druhým. Někteří s tím mohou mít problémy, u citlivějších se pak mohou vyskytovat výkyvy nálad. Píšete, že vše držíte v sobě a navenek se přetvařujete. Asi by bylo dobré si o tom s někým otevřeně promluvit. Buď s někým, komu věříte, nebo je možnost obrátit se na psychologa, či poradit se na některé z krizových linek. Pokud nejste plnoletá, lze využít linku bezpečí, která disponuje i mailovou a chatovou službou. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Popisujete, jak z čehokoliv, z čeho jste bývala dříve šťastná, tak teď nezažíváte žádnou radost. Většinou se přetvařujete a smích je falešný. Celé dny jste skleslá, znuděná, unavená a nevíte, co s tím máte dělat. K tomu jste přestala mít důvěru v lidi a všechno si to držíte v sobě. Celé dny byste jenom prospala. Dále popisujete výkyvy v chuti k jídlu a bolest hlavy. Všechny tyto příznaky jsem zažívala, než mi byly diagnostikovány deprese. Bylo by dobré svěřit se se svými obtížemi někomu, v koho máte důvěru. Pokud by se stav nezlepšoval, můžete vyhledat odbornou pomoc, zde přikládám užitečné odkazy: https://www.linkabezpeci.cz/, https://www.cmhcd.cz/stopstigma/uvod/. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam