Olanzapin dávkování

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně dávkování olanzapinu (Zalasta) zda je možné dávkovat jednu davku 2.5mg za 2 dny. Výrobce uvádí brát dávku jednou denně. Na dávkováním od den se cítím lépe, ne tak oblbnutý, lepší schopnost jasně myslet a lépe komunikovat a přesto dobre tlumí patologii. Zajímá mě jestli to tak může být z hlediska farmakodynamiky. Nebo je lepší brát 5mg Ob den? Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jelikož olanzapin má poločas okolo 30 hodin, tak je optimální dávkování každý den. Obdenní dávkování se používá někdy v případech, kdy se vysazuje. Informujte se u svého lékaře, tohle by vám měl jasně vysvětlit.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Odpovídám vám v roli peer poradce, tedy pouze na základě své osobní zkušenosti s psychickými potížemi a zotavením se z nich. Jako se peer tedy nemohu nijak vyjadřovat k dávkování medikace, tím spíše, že s uvedeným lékem nemám žádnou vlastní zkušenost. Co se týče nastavení léčby, jsem zvyklá se o všem radit a domlouvat se svým ambulantním psychiatrem. Není na škodu nezávisle konzultovat léky s druhým psychiatrem, ale já osobně pro svou léčbu považuji za klíčové to, že můj lékař mne dobře zná a můj stav sleduje dlouhodobě. Pokud však nemáte ke svému lékaři důvěru, pak je možné uvažovat i o změně psychiatra. Nastavování medikace je citlivá záležitost a bez otevřené komunikace mezi lékařem a pacientem se neobejde. Držím palce, aby vám bylo dobře a aby se podařilo nastavit léky co nejlépe.


Zpět na seznam