Olvexya

Dobrý den,než jsem otěhotněla brala jsem olvexy75,poté jsem ji vysadila,ale hormony zapracovali,stav se mi zhoršil,teď jsem v pátém měsíci,můžou tyto léky ublížit miminku,pokud budu brát stále tu nejnižší dávku?Děkuji za odpověď Daniela
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především byste měla v léčbě navázat u odborníka, který Vám dříve tento lék předepisoval a společně s ním zvolit vhodnou strategii léčby též s výhledem na dobu porodu a kojení. Jinak poškození plodu při užívání malých dávek antidepresiv je nepravděpodobné.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den Danielo. Děkujeme za důvěru, se kterou se obracíte na naši poradnu. Nemám zkušenost s psychiatrickými léky v době těhotenství a necítím se kompetentní k odpovědi na Vaši otázku. Užívání antidepresiv obecně v době těhotenství je složitá otázka, a vždy je potřeba tento problém řešit individuálně, zvážit potenciální rizika a přínosy užívání antidepresiv. Na Vašem místě bych se rozhodně poradila s Vaším lékařem, který by měl situaci zhodnotit co nejlépe. K Vašemu dotazu Vám také určitě poskytne relevantní názor náš odborný poradce. Přeji hodně štěstí a držím palce.


Zpět na seznam